top of page

Fransa’dan Ahmetbey’e ödül!

“Ahmetbey’e gurur, belediyemize onur”

Ahmetbey Belediyesi, 2023 Yılı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu ödülü aldı.


Ahmetbey Belediyesi, Fransa’da düzenlenen ödül töreninde, 2023 Yılı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu ödülü aldı.

Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, lise öğrencilerinin ‘Gençlerin karar alma süreçlerinde aktif katılımları’ sunumları yaptığını belirtti.

“TAKDİRLE ALKIŞLANDILAR”

Altıntaş konu hakkında yaptığı açıklamada, “Fransa/Strazburg’da, Avrupa Konseyi’nde gerçekleştirilen, 46 üye ülkeden, belediyeler ve yerel/bölgesel yönetimlerin başkan ve temsilcileri düzeyinde katılım sağladığı, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (ELDW) yıllık koordinasyon toplantısında, Belediyemiz organizasyonunda gerçekleştirilen, gençlerin karar alma süreçlerine demokratik katılımlarının teşvik edilmesi çalışmaları ile iklim hassasiyetli etkinlikler ve faaliyetlerimizin sunumunu gerçekleştirdik. ‘Gençlerin karar alma süreçlerine aktif katılımları’ başlıklı oturumda, kızlarımız söz alarak, birlikte gerçekleştiğimiz çalışmaları, fikirlerini ve önerilerini oturum başkanları ve katılımcılarla paylaştı. Gün boyu süren oturum ve tartışmalara katılım sağlayan tek gençlik grubu olması sebebiyle, Ahmetbey’li kızlarımız övgü dolu sözler ve takdirle alkışlandı. Avrupa Konseyi ana binasını rehber eşliğinde gezen kızlarımız, konseyin işleyişi, gerçekleştirdiği çalışmalar ve üye ülkelerin konsey faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Törenin sonunda hak ettiğimiz ‘2023 Yılı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kuruluşu’ ödülümüzü kızlarımızla teslim aldık. Ahmetbey’e gurur, belediyemize onur” dedi.

114 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page