top of page

Frankofon Film Festivali başlıyor

Tüm gösterimler ücretsiz!


Frankofon Film Festivali, uzun bir aranın ardından Fransızca sinemanın son dönem dikkat çeken filmlerinden bir seçkiyle geri dönüyor.

Institut Français Türkiye‘nin İsviçre, Belçika, Kanada, Lüksemburg ve Polonya Büyükelçilikleri ile ortaklaşa düzenlediği festival Uluslararası Frankofoni Örgütü’ne üye veya gözlemci olan, Fransızca konuşulan ülkelerin kültürlerini ve Fransızcayı tanıtmayı amaçlıyor.

Yaratıcılığın, sanatsal ifadenin ve kültürlerarası diyaloğun kutlandığı festival sanatın ve kültürel çeşitliliğin desteklenmesinde uluslararası işbirliğinin önemine dikkat çekiyor.

Türkiye’den bir dizi ortakla işbirliği geliştiren festival İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Ayvalık, Diyarbakır, Antep, Çanakkale, Eskişehir ve Mersin'den sonra şimdi Lüleburgazlı sinemaseverlerle buluşacak.

10 Mayıs 2024 cuma akşamı açılış gecesi ile başlayacak olan festivalde 8 uzun metraj filmin yanı sıra Uluslararası İzmir Kısa Filmden bir seçki yer alacak.

Frankofon Film Festivali 10-12 Mayıs tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi K. Budak Çal Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Festival heyeti, ücretsiz olacak gösterimlere tüm sinemaseverleri davet etti.

64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page