top of page

Filistin için toplandılar!

Lüleburgaz’da toplanan vatandaşlar, basın açıklaması yaparak, İsrail’in Filistin halkına saldırılarını protesto etti.



İsrail'in Gazze'ye ve işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırıları Lüleburgaz’da protesto edildi.

Çarşamba günü saat 20.30’da Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, sloganlar atarak tepkilerini gösterdi.

Ömer Aydın’ın düzenlediği etkinlikte, basın açıklaması ve ardından kuran okunarak dua edildi.

Programa katılanlar ellerinde Filistin ve Türk bayrakları ile programı dinleyip, program esnası ve sonrasında tekbir getirildi.

“EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR VAHŞET OLARAK TARİHE GEÇMİŞ”

Burada bir basın açıklaması yapan Ömer Aydın konuşmasında; “İnsanlık tarihi boyunca dünya üzerinde nice katliamlar gerçekleşmiştir. Şüphesiz ki bu caniliklerin her biri tarihte yerini almış, mahşeri vicdanda tertemiz gönüllere hapsolmuştur. Lakin İsrail’in özellikle dün gece gerçekleştirdiği katliam bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir vahşet olarak tarihe geçmiş, sözde medeni olan nice ülkenin bu barbarlığa göz yumması ve dolaylı olarak destek çıkması müthiş bir dramın kapısını aralamıştır.” dedi.

“NETENYAHU 21. YÜZYILIN HİTLERİ OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR”

Yaşanan hastane saldırısına değinen Aydın; “İsrail’in ehli baptist hastanesine düzenlediği bombalı saldırı sonucunda, bu hastaneye sığınan kadın, çocuk, yaşlı nice mazlum şehadet şerbetini içmiş, 500’ün üstünde kardeşimiz hunharca katledilmiştir. Şüphesiz ki İsrail’in savaşta dahi dokunulması yasak olan bir hastaneyi vurması insani değerlerden ne denli uzak olduklarını bir kez daha gözler önüne sermiş, Netenyahu 21. Yüzyılın Hitleri olarak tarihe geçmiştir.” diyerek tepki gösterdi.

“BİZDENMİŞ GİBİ GÖRÜNÜP BİZDEN OLMAYAN SÖZDE AYDINLAR..”

Aydın sözlerinin devamında; “Bilinmelidir ki; Ümmeti Muhammed bir vücudun azaları gibidir. Birbirinden ayrı olması, ayrı hareket etmesi düşünülemeyecektir. Türk Milleti bin yıl boyunca İslam’ın sancaktarlığını yapan aziz bir millettir. Bu sebeple tarihi misyonumuz gereği Filistin’de yaşanan insanlık suçlarına sessiz kalmamız beklenemez. Buna rağmen bizdenmiş gibi görünüp bizden olmayan sözde aydınların ‘’Filistin davası bizim davamız değil’’ açıklamaları, cehaletin, vicdansızlığın, gafilliğin ve delaletin en büyük ispatıdır. Bu kokuşmuş zihniyetin maddede farkı olsa da manada hastane bombalayan vampirlerden hiçbir farkı yoktur. Bu zihniyet, nesli tükenmekte olan herhangi bir hayvan için günlerce nöbet tutup gözyaşı döken, ama oluk oluk çoluk çocuk kanı akar iken oralı olmayan vicdanı körelmiş, merhameti bitmiş, kalpleri taşlaşmış bir güruhu temsil etmektedir. Bunlar bizden değildir! Vallahi biz bunlardan değiliz, uzağız, beriyiz ve nihayetinde mazlumlar adına bunlardan davacıyız!” şeklinde konuştu.

“PROVAKATÖRLERE DİKKAT ETMELİ”

Aydın sözlerinin sonunda; “Biz bu zulme gücümüz yettiğince tepki gösteriyor tarafımızı belirtip zalimlerden yüz çeviriyoruz. Bu haklı tepkimizi ortaya koyarken güvenlik güçlerimiz ile aramıza girme gayretinde olan provakatörlere dikkat etmeli, devletimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar güvenmeliyiz.

Dünya beşten büyüktür şiarı ile insanlığın haysiyet ve onurunu koruma noktasında hakkaniyet sancağını eline alan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde zulme karşı direnecek ve daha adil bir dünya için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Biz bu zulmü engelleyemesekte duyuruyoruz. Tarafımızı alenen belli ediyoruz. Zulme karşı direniyor ve zalime sessiz kalmıyoruz! Çünkü biz biliyoruz ki; Gazzede kan akarken İstanbul’da gönül mahzun olur! Kudüs esir iken İstanbul dilhun olur! Mescidi Aksa’da İslam Sancağı burca çekilmedikçe Ayasofya’nın boynu bükük olur!” diyerek cümlelerini tamamladı.


34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page