top of page

Filistin için tek yürek

Vekil Gündoğdu, İran’daydı!

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, aralarında AK Parti ve MHP Milletvekillerinin olduğu TBMM Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Filistin Komitesi toplantısına katıldı.


CHP Kırklareli Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Vecdi Gündoğdu, TBMM Asya Parlamenter Asamblesi (APA)  toplantısına katıldı.

TBMM Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Filistin Komitesi’nin ilk toplantısı 9-11 Ocak tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da yapıldı.

Gündoğdu, Filistin Komite Toplantısı’nda; Asya ülkeleri arasındaki son gelişmeler ve Filistin Halkı’nın yaşadığı sorunlar, bölgede devam eden çatışmaların öncelikli olarak durdurulması, kalıcı bir ateşkesin ve barışın sağlanması konusunda görüş alışverişin de bulunulduğu ayrıca toplantıda, Filistin meselesine destek olmak ve Filistin ile dayanışmanın sağlanması için neler yapılması gerektiği konuşulduğunu belirtti.

Gündoğdu, ‘Filistin için parlamentoların iş birliği’ sloganıyla çalışmaların devam edeceğini aktardı.

Toplantıya CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu’nun yanı sıra MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal ve AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen’de katıldı.

62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page