top of page

Fare popülasyonu tespiti yapıldıPehlivanköy’de 2024 yılı üretim sezonu öncesinde fara popülasyonu durumunu belirlemek için ekili alanlarda tespit çalışması yapıldı.

Bu kapsamda ekili alanlarda metrekaredeki işlek delik sayımları yapılarak, delik miktarının ekonomik zarar seviyesinin üstünde olup olmadığı konusunda çalışmalar gerçekleştirildi.

Pehlivanköy İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, “Pehlivanköy’de 2023 yılı üretim sezonunda tarla faresi popülasyon artış olduğu yönünde üreticilerden alınan şikayetler üzerine, teknik personeller tarafından 2024 yılı üretim sezonu içerisinde de popülasyon durumunu belirlemek amacıyla ekili alanlarımızda saha tespit çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Metrekaredeki işlek delik sayımları yapılarak, delik miktarının ekonomik zarar seviyesinin üstünde olup olmadığı hususunda çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda hububat alanlarımızda da fenolojik gözlem çalışmalarımız yapılmakta olup, hastalık ve zararlı kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Ekimden hasata kadar üreticilerimizin yanında olmaya ve bilgilendirmeye devam ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

233 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page