top of page

Eserleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sergileniyor

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma’ temalı resim yarışmasında lise kategorisinde 1’inci olan Kırklareli Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Gülben Vuran ve ilkokul kategorisinde 2’nci olan Evrensekiz İlkokulu öğrencisi Cemre Kulaksız’ın resimleri Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sergileniyor.  

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma’ temalı resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi.

‘Cumhuriyet, Güvenlik ve Jandarma’ konulu resim yarışmasında lise kategorisinde 1’inci Kırklareli Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Gülben Vuran ve ilkokul kategorisinde 2’nci Evrensekiz İlkokulu öğrencisi Cemre Kulaksız, olmuştu.

Aralarında Vuran ve Kulaksız’ında yer aldığı eserler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütühanesi’nde sergilendi.

Serginin açılışına İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı Tümamiral Cengiz Fitoz, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sergi 12 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

131 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page