top of page

“Esaret Zinciri Paramparça” 20 Aralık’ta!


Haber Merkezi

Prodüksiyonunu Kırklareli Belediyesi’nin üstlendiği, Utku Erişik’in yazıp yönettiği “Esaret Zinciri Paramparça” oyunu, üçüncü kez Kırklarelililerle buluşacak.

Prömiyeri, Cumhuriyet’in 100.yılı dolayısıyla 28 Ekim tarihinde Kırklareli Rektörlük Merkezi’nde gerçekleştirilen oyun, 7 Kasım tarihinde ikinci kez izleyici ile buluşmuş ve büyük ilgi görmüştü.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını oldukça seçkin bir senaryo ile 2 perde olarak seyirciye aktaran oyun, üçüncü defa, Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 93. yıldönümünde saat 19:00’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde olacak.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bu olağanüstü performansın, Kırklarelililerin yoğun ilgisinden dolayı bir kez daha ilimizde oynanacağını belirterek, “Yazan ve yöneten değerli kardeşim Utku Erişik, prömiyer öncesi, yine Kırklarelili evlatlarımızın da olduğu güzel bir ekip kurarak haftalar süren provaları gerçekleştirmişti. 28 Ekim’de ve 7 Kasım’da, vatandaşlarımız, bu güzel eseri, duygu dolu saatler eşliğinde izlediler. 20 Kasım 1930 Kırklareli için çok önemli bir tarih. Bu güzel kent, ülkemizin kurucusu Atasını ağırlamıştı. Onun bize bu onuru yaşatmasının üzerinden 93 yıl geçti. İşte bu önemli tarihte yaşayacağımız duygular, Esaret Zinciri Paramparça oyunu ile bir kez daha taçlanacak. Tüm hemşehrilerimiz davetlidir” diye konuştu.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page