top of page

“Emeklimiz sadaka değil hakkını istiyor”İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş, emeklinin seçim malzemesi yapılmasını eleştirdi.

Kurtuluş, emekli vatandaşların seçim malzemesi yapılmaktan rahatsız olduklarını belirterek, “Emeklimiz, sadaka değil, hakkını istiyor” ifadelerini kullandı.İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş, 31 Mart seçimleri öncesi başta iktidar partisi olmak üzere adayların emekliler üzerinden vaat yarışına girdiğine dikkat çekti.

En düşük emekli maaşının 10 bin TL olduğunu anımsatan Kurtuluş, “Açlık sınırının altında bir maaşla yaşaması istenen emeklimiz, seçim gelince hatırlanıyor. Emekli vatandaşımız, seçimlerden sonra unutulmaktan rahatsız. Maaş zamları taksitle yapılıyor. Bu insan onuruna aykırıdır. Gıda başta olmak üzere her ürüne günlük zam geliyor. 10 bin TL ile yaşamak mümkün değil. Yıllarını ülkesine hizmet ederek yaşamız yurttaşlarımız kendisine yapılan bu muameleyi hak etmiyor. Emeklimiz, sadaka değil, hakkını istiyor. En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır” dedi.

104 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page