top of page

Emekliler kahvaltıda buluştu


DİSK Emekli Sen Lüleburgaz Şubesi tarafından dayanışma kahvaltısı etkinliği gerçekleştirdi.

Pazar günü yoğun ilgi gören etkinlikte LYKA Türkan Saylan Salonu tıklım tıklım doldu.

Kahvaltı etkinliğinde yapılan çekiliş ise büyük ilgi görürken, çekilişte hiç boş yoktu. Çekilişe katılan herkese verilen hediyeler memnuniyet yarattı.

DİSK Emekli Sen Lüleburgaz Şube Başkanı Fahri Karagöz, burada yaptığı açıklamada, “Öyle bir siyasi iktidar ile karşı karşıyayız ki, hem ekmeğimizi, hem özgürlüğümüzü, sağlığımızı, geleceğimizi hem de atalarımızın, emperyalist cellatları canları ve kanları pahasına kovarak kurdukları, laik cumhuriyetimizi çalmaya çalışıyorlar. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Ekmeğimize ve cumhuriyetimize uzanan kirli elleri kırmaya kararlıyız. Gericiliğe, karanlığa, yobazlığa, şeriata ve faşizme geçit vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.


Kahvaltı etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Atatürkçü Düşünce Derneği Trakya ve Çanakkale Bölge sorumlusu Recep Ayaz, DİSK Emekli Sen Marmara Bölge Baş Temsilcisi Hikmet Yıldız, bölgelerden birçok sendika temsilcisi ve üyeler katılım gösterdi.

897 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page