top of page

Emekli öğretmen Ali Başar’a veda

Lüleburgaz’da yaşayan emekli sınıf öğretmeni Ali Başar hayatını kaybetti. Başar’ın 30 yıl öğretmenlik yapıp emekli olduğu öğrenildi.

Lüleburgaz’da yaşayan emekli sınıf öğretmeni Ali Başar,86 yaşında bir süredir tedavi gördüğü Lüleburgaz Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Aslen Kıyıköy doğumlu olan ve Yeni Mahalle’de ikamet eden Ali Başar, Şefiye Başar’ın eşi, Mustafa Aydın Başar, Şengül Türkoğlu, Abdullah Başar, Kemal Cengiz Başar ve Metin Uğur Başar’ın babalarıydı.

Ali Başar’ın 30 yıl boyunca öğretmenlik yaptığı ve son olarak uzun yıllar boyunca çalıştığı Ahmetbey Cumhuriyet İlkokulu’ndan emekli olduğu belirtildi.

12 Mart günü sabah saatlerinde hayatını kaybeden Başar, için aynı gün Sokollu Mehmet Paşa Camii’nde ikindi namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Eski Mezarlık’ta defnedilen Başar’ın cenazesine ailesi, sevenleri, yakınları, meslektaşları, Belediye Başkanı Murat Gerenli, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, AK Parti Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Murat Mahir Altan, AK Parti İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, CHP İlçe Başkanı Ali Can, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Emin Halebak ve çok sayıda vatandaş katıldı.


982 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page