top of page

Ekolojik okul sayısı 15 oldu

TEMA Vakfı, doğaya duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla yıllardır çeşitli projeler ve eğitim faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Özel İpek Anaokulu ile birlikte Lüleburgaz’da ki ekolojik okul sayısı 15 oldu.

TEMA Vakfı, doğaya duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla yıllardır çeşitli projeler ve eğitim faaliyetleri düzenlemeye devam ediyor.

Lüleburgaz'da TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Resül Çokan, Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman, okullarda doğa eğitimleri vererek biyolojik çeşitlilik, sıfır atık, evimiz dünya, ağaç kardeşliği, iklim değişikliği ve toprak dersem çık gibi önemli konularda farkındalık oluşturmayı hedefledi.

İpek Anaokulu’nun, 55 öğrencisi ve 6 öğretmeniyle TEMA gönüllüsü olarak ‘Bu okulun öğrencileri TEMA gönüllüsüdür’ ve ‘Bu kurumun çalışanları TEMA gönüllüsüdür’ görsellerini kazandı. Gönüllülerin gönüllü kartları ve rozetleri ile ‘Bu sınıfın öğrencileri TEMA gönüllüsüdür’ sınıf Yaprakları teslim edildi.

TEMA Vakfı Yeni Mahalle Sorumlusu Sibel Kocaman; “Öncelikle duyarlı okul idarecilerine, öğretmenlerine, velilere ve minik TEMA'larımıza teşekkür ederiz” dedi ve 2 yılda ekolojik okur yazar nesil yetiştirme adına çok emek verdiklerini belirterek teşekkür sertifikalarını verdi.

Tema Vakfı’nın Lüleburgaz’da yaptığı ekolojik okullar ise TEK Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, 8 Kasım Anaokulu, Yıldızlar Çocuk Akademisi Anaokulu, İSTEK Vakfı Anaokulu ve İlkokulu, Bahçeşehir Koleji Anasınıfı, İlkokulu, Ortaokulu, Hayal Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Ayçiçeği Anaokulu, Turgutbey İlkokulu, Şaban Öğünç İlkokulu ve İpek Anaokulu olduğu belirtildi.

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

ความคิดเห็น


bottom of page