top of page

Ekici’den “Deprem Haftası” mesajı


Kırklareli Valisi Birol Ekici, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Ekici, “Toplumumuzda deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı daima hazırlıklı olunması amacıyla, ülkemizde her yıl 1-7 Mart tarihleri, “Deprem Haftası” olarak anılmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Ülkenin karşı karşıya bulunduğu deprem gerçeği sebebiyle depreme her an hazır bulunmak gerektiğini belirten Ekici, eğitimler ve etkinliklerle halkın bilinçlenmesi, deprem olduğunda da toplum olarak bilinçli bir şekilde ve dayanışma içinde hareket edilmesinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Başta deprem olmak üzere diğer afetlere karşı hazırlıklı olmak, toplumun bilinç düzeyini yüksek tutmak, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum ve tüm bireylerin en önemli görevlerindendir diyen Ekici mesajında şunları kaydetti:

“Deprem Haftası vesilesiyle, geçtiğimiz sene Asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Deprem Haftası etkinliklerinin, ilimizde ve ülkemizde deprem bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle, tüm vatandaşlarımıza afetlerden uzak, sağlıklı yıllar diliyorum.”

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page