top of page

Eğitim İş’ten eylem!

Eğitim İş "Barınamıyoruz! Geçinemiyoruz! Yaşayamıyoruz!" dedi.


Eğitim İş Sendikası’nın "Barınamıyoruz! Geçinemiyoruz! Yaşayamıyoruz!" sloganıyla başlattığı eylem programı kapsamında gerçekleştirilen Tekirdağ bölge eylemi Tekirdağ 1. ve 2. şube, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İstanbul 1, 3, 4 ve 5. şubelerin geniş çaplı katılımıyla Tekirdağ'da Hasan Ali Yücel Meydanında gerçekleştirildi.

Eyleme ayrıca CHP Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ile birlikte Büro iş Tekirdağ Temsilciliği, Tüm Yerel Sen Tekirdağ Şubesi, 29 Ekim Kadınları Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Tekirdağ şubeleri de destek verdiler.

Basın açıklaması Eğitim İş Genel Merkez Sekreteri Cengiz Sarıyer tarafından okundu. Yapılan basın açıklamasında artan enflasyon karşısında öğretmenlerin ekonomik seviyelerinin hızla gerilediği ve öğretmenlerin artık ailelerinin geçimlerini sağlayamayacak konuma geldikleri belirtildi. Devletin kaynaklarının tarikat ve cemaatler ya da itibar adı altında devlet görevlilerinin şatafat içindeki yaşantılarına değil eğitime harcanması gerektiği vurgulandı. Eylem atılan sloganlar ve çekilen halayla son buldu.

103 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page