top of page

Eğitim İş’te bayrak değişimi
Birleşik Kamu İş’e bağlı Eğitim İş Kırklareli Şubesi’nin 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanı gündemde yer alan maddeleri Genel Kurulun onayına sunarken, gündem oy birliğiyle kabul edildi.

Şube Başkanı Yasemen Sayılgan genel kurulda yaptığı konuşmada, “7 yıl sonra yönetimimizi bugün burada çok değerli dostlarımıza dava arkadaşlarımıza devredeceğiz. Bizler de onların yanında olacağız. Yönetimde bulunduğumuz bu süre içerisinde son 2 yıldır Kırklareli Şube olarak yetkiyi aldık ve güçlenerek bugünlere geldik. 15 Mayıs tarih itibariyle 3093 sendika üyesi olduğu tespit edildi. 1042 üye sayısı ile sendikamız Eğitim-İş birinci oldu. 872 üye sayısı ile Türk Eğitim Sen, 742 üye sayısı ile Eğitim Bir Sen üçüncü oldu. Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini ulus ve ülke bütünlüğünün laik düzeni ve demokratik ve Ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir. Mücadelemiz, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiştir. Eğitim-İş, Büyük Önderi’nin ulusuna güzel günler gösterme hayalini asla ortada bırakmayacaktır. Eğitim-İş tabelası var olduğu sürece, Cumhuriyetin eğitim kurumlarında, aydınlanma devrimlerine savaş açanlara meydan okuyacak namuslu bir soluk da mutlaka var olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi Eğitim-İş’i bulacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından yönetim denetleme raporları, çalışma programları görüşülüp karara bağlandı. Seçime tek liste halinde giren 7 kişilik yönetim kurulu adayları Orhan Yarımkale, Vehbi Tiryakioğlu, Ömer Behiç Bark, Kubilay Dağaşan, Erkan Fidalı, Gülsevin Şeker, Fulya Ger yönetim kurulu üyeliklerine, denetleme kuruluna ise Murat Adıgüzel, Abbas Gümüş, Ünal Gürsel seçildi. Eğitim İş Genel Kurulunda Genel Merkez delegeliğine ise yapılan seçim sonucunda Orhan Yarımkale ve Yasemen Sayılgan seçildi.

45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page