top of page

Dostları anlattı

Kerim Budak Çal anıldı

2021 yılında vefat eden Lüleburgaz’ın 60 yıllık tiyatro çınarı Kerim Budak Çal, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde kendi adını taşıyan salonda dostlarının da katıldığı etkinlikle anıldı.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği Kerim Budak Çal’ı Anma Gecesi, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Kerim Budak Çal’ın kendi adını taşıyan salonda düzenlenen geceye Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Kerim Budak Çal’ın oğlu Neşet Ertaş Çal, torunu Çağrı Durmaz ve dostları katıldı.

Binnur Dinç’in sunuculuğunu yaptığı gecede, 2021 yılında hayatını kaybeden Kerim Budak Çal’ın 1970’lerden ölümüne kadar olan kültür, sanat, spor ve siyaset çalışmalarının video gösterimi yapıldı.

Programın ilk bölümünde oğlu Neşet Ertaş Çal, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ve Tarihçi –Yazar Ali Arslan, Kerim Budak Çal’la ilgili anılarını anlattı.

Programın ikinci bölümünde ise K. Budak Çal’la yıllarca aynı sahneyi paylaşan dostları İbrahim Tezan, Timur Cankar ve Erdinç Berkay, yaklaşık 60 yılda biriktirdikleri anıları dinleyicilerle paylaştı.


102 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page