top of page

Doğayı seven minikler yetişiyor

Lüleburgaz Belediyesi 33’üncü Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde kurulan TEMA Çadırı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Haber Merkezi

TEMA Vakfı Lüleburgaz Temsilcileri Sibel Kocaman ve Resul Çokan 23 Nisan'da gerçekleştirilen 33’üncü Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'nde aktif bir rol üstlendi.

33’üncü Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında TEMA etkinlik çadırında düzenlenen ‘Kuş Dürbünü, Kuş Yemliği ve Tohum Atölyesi’nde miniklerle bir araya gelen temsilciler, çocukların doğa sevgisini ve farkındalığını artırmayı hedefleyen etkinlikten büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydetti

Katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan TEMA, etkinliğe katılan tüm çocuklar, aileler ve öğretmenlerine teşekkürlerini ilettiler.

Bu anlamlı etkinliğin, çocukların doğa ve çevre konularındaki bilinçlerini geliştirmeye ve doğayı korumaya yönelik farkındalıklarını artırmaya katkı sağladığını vurguladılar.

Kocaman; “Şenlik boyunca kurduğumuz çadırımızda ‘Kuş Dürbünü, Kuş Yemliği ve Tohum Atölyesi’nde minik eller de bizler de çok mutlu olduk. Tüm çocuklarımıza, ailelerine, öğretmenlerine kocaman teşekkürler. TEMA Vakfı'nın çevre bilinci ve doğa sevgisi konusundaki çalışmalarına destek olma amacıyla düzenlenen etkinlik, çocukların doğa ile iç içe olmalarını ve doğal yaşamı keşfetmelerini sağladı. Bu önemli etkinlik, çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayarak gelecek nesillerin doğayı daha iyi korumalarına ve sürdürülebilir bir yaşam için bilinçli adımlar atmalarına katkıda bulunmayı hedefledi” dedi.

TEMA Vakfı Lüleburgaz İlçe Sorumlusu Resul Çokan, Lüleburgaz Belediyesi ve aktif gönüllü ekibine de teşekkür etti. Atık materyal olan tuvalet kağıdı rulolarından çocuklardan kuş gözlemi yapmalarını ve gözlemledikleri kuşları gözlem defterlerine çizmelerini istedi.

Eski İlçe Sorumlusu Hakan Dedeoğlu’da TEMA çadırını ziyaret ederek etkinliklerden mutluluk duyduğunu belirtti.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page