top of page

Dere ıslahı başlıyor

Lüleburgaz Belediye Başkan Murat Gerenli, dere ıslahında yapılacak olan 1. Etap çalışması ile köprülerin çalışmasının başlandığını belirtti. 2. Etap çalışmaları ile Lüleburgaz Deresi’nin çevresinde yeşil alan, rekreasyon alanları yürüyüş alanları ve bisiklet yolları olacağı kaydedildi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, çevre yolu ve dere ıslahı ile ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşımında Gerenli, dere ıslahı üzerinde çalışmaların başladığını belirtti.

“MUTLU SONA DOĞRU İLERLİYORUZ”

Dere üzerine yapılacak köprülerin yakında yapımına başlanacağını belirten Gerenli; “Uzun yıllardır verdiğimiz mücadele sonucunda, Lüleburgaz dere ıslahı ile ilgili mutlu sona doğru ilerliyoruz. Ve Lüleburgaz Deresi’nin ıslahının 1. Etap çalışması olan dere üzerine yapılacak köprülerin yapım çalışması başladı. DSİ, şantiyesini kurdu. En yakın zamanda Lüleburgaz Deresi’nden geçecek olan köprülerin yapımına başlanıyor. Biz 4 yıldır sıkı bir şekilde bunun için mücadele ediyoruz. Bütün protokollerimizi yaptık ve üzerimize düşen bütün sorumluluklarımızı yerine getirdik. Lüleburgaz Deresi’nin köprülerinin yapımından sonra Kuzey Batı çevre yolumuzu hizmete açacağız. Lüleburgaz’da Pınarhisar’dan Edirne’ye geçişi kolaylaştıracak ve taş Köprü’müzü rahatlatacak olan terminal önündeki trafik sıkışıklığını yok edecek olan çalışmalar köprüler biter bitmez hayata geçecek” dedi.

ÇEVRESİ DE GÜZELLEŞECEK

Dere ıslahı ile birlikte çevresinin de güzelleşeceğini belirten Gerenli; “Bugüne kadar verdiğimiz bu mücadelenin sonrasında dere ıslahının 2. Etabıyla birlikte Lüleburgaz Deresi’nin çevresi sizler için yeşil alan, rekreasyon alanları yürüyüş alanları ve bisiklet yollarına dönüşecek. Bunların da sözünü verdik bunları da hayata geçireceğiz. Bugüne kadar verdiğimiz bu mücadelede bizlerle birlikte duran Lüleburgaz halkına, STK’lara ve basın kuruluşlarımıza hepinizin önünde bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Sizin verdiğiniz güçle, sizden aldığımız güçle, bu aşamaya geldik. Bundan sonrası çok daha güzel olacak” diye konuştu.


1.722 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page