top of page

“Demokrasi şölenini yaşamak istiyoruz”

İl genelin sıralaması belirlendi

CHP’nin 8 Ocak günü yapılan halk toplantısında ön seçim vurgusu yapıldı. İlçe Başkanı Ali Can, kararın bu hafta açıklanmasını beklediklerini belirtti.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı 8 Ocak günü parti binasında yapıldı.

İlçe Başkanı Ali Can’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya yoğun katılım oldu.

Can, herkesi partisinin 14 Ocak saat 13:00’da Ankara’da gerçekleştireceği ‘Anayasa Mitingine’ davet etti.


“DEMOKRASİ ŞÖLENİNİ DE LÜLEBURGAZ’DA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Can; “14 Ocak günü geleceğimize sahip çıkıyoruz. Demokrasimize, anayasamıza sahip çıkacağız. Gitmek isteyen arkadaşlarımız bize bilgi verirlerse ona göre araç tahsis işlemlerini ayarlarız. Can Atalay’ın gezi davasında yargılanmakta olup, gezi davası baştan aşağı hukuksuz bir davadır. Kendilerini meşrulaştırmak için suçsuz insanların cezalandırıldığı bir davadır. Bunun için de bu mitingin önemli olduğunu genel başkanımızda bilgilendirmektedir. Seçim sürecinde herkesin beklediği bir karar var il genel meclisi üyeliği için Lüleburgaz’da beklenen karar geldi ön seçim kararı. Fakat belediye başkanlığımız için sonucu da bu hafta içinde bekliyoruz. İl başkanımız son kez bugün Ankara’da olacak ve Lüleburgaz için hangisi hayırlısı ise o olacak, genel merkezin vereceği karara yapacağımız bir şey yok. Biz ilk seçimlerden beri hep sandığı savunduk. Hafta sonu ilimizde yapılan demokrasi şölenini hepimiz gördük. Bu şölen de kazanan tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Bu demokrasi şölenini de Lüleburgaz’da yaşamak istiyoruz. Genel merkezin vereceği kararı da heyecanla bekliyoruz” dedi.

İL GENELİN SIRALAMASI BELİRLENDİ

İl genel meclis üyesi aday adaylarının sıralamasının genel merkez tarafından soyadı ‘B’ harfinden başlayarak alfabetik sıralama ile yapıldığı belirtildi.

İl genel meclisi üyesi aday adaylarının sıralaması şu şekilde oldu; Oktay Benli, Fadıl Cansever, Tarkan Çakır, Binnur Dinç, Ahmet Erdal, İsmet Erdem, Nilüfer Erol, Saygun Ersin, Yeşim Girgin, Eşref Gören, Saadettin Kızmaz, Cihan Koçan, Erdin Kurt, Zafer Seber, Emin Sertkaya, Müjdat Üstünel, Berrin Yavuz, Muzaffer Yeni, Güzeri Yılmazoğlu, Zeki Akın şeklinde sıralandı.

“SANDIKTAN KORKMAYACAĞIZ. ÜYEMİZE SAYGI DUYACAĞIZ”

Lüleburgaz’da ön seçim hakkında konuşan Can; “En son Lüleburgaz kaldı. Onunda bu hafta açıklanmasını bekliyoruz. Herkes stres ve beklenti içerisinde. Genel merkezimiz bu konuda ne düşünüyor, ne karar verecek bu hafta bize ulaşır. O zaman yine bilgilendirme yapıp takvimi açıklayacağız. Duruma göre belediye başkanlığı ve il genel meclisi üyesi seçimlerini ikisini bir arada yapma ihtimalimiz beliriyor. Bu kesin değildir ama tahmini olarak belirtiyorum. Herhalde bir düğün salonunda bunu yaparız. Partimiz için her şey hayırlısı olsun. Atanan da ön seçimden çıkan da hepsi bizim partilimiz. Bunda kimsenin kızgın ve küskün olmayacağını tahmin ediyorum. Aynı şekilde çıkan sonuçlar doğrultusunda arkadaşlarımızı destekleyeceğimizi düşünüyorum. Demokrasi deyince akla sandık gelir bizler demokrasiye inanan insanlarız. Eğer biz demokrasiyi savunmazsak o zaman ilçe başkanını da atasınlar, il başkanını da atasınlar herkes keyfine baksın. Sandıktan korkmayacağız. Üyemize saygı duyacağız. Aday kim olursa olsun. Ankara’ya biz kimse için gitmedik, ilimize sandık gelsin diye gittik” ifadelerine yer verdi.

“BAYRAM COŞKUSUNUN LÜLEBURGAZ’DA YAŞANMASINI İSTİYORUM”

Toplantıda söz alan Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Güçlü, tüm aday adaylarına başarılar diledi.

Güçlü; “Hafta sonu tüm 39 plaka olan her yeri gezme şansımız oldu. İnanılmaz güzel bir heyecan ve hareketlilik vardı. Bu bayram coşkusunun Lüleburgaz’da yaşanmasını en içten dileklerimizle ve gönülden isteyenlerden biriyim. Bu süreç için sandık olur veya olmaz CHP’nden gelecek kararın sonuna kadar arkasındayız. Doğduğum günden beri 150 yıllık Lüleburgazlıyım ve CHP’nin dışında bir yerin kapısının önünden dahi geçmedim. İnancım Türkiye’nin en güzel yerlerine gelmesi için CHP’nin iktidara gelmesine inanıyoum. İddia ediyorum değişimin CHP’nde en tepeden başladığı ve en aşağıya kadar ineceğine inanıyorum. Son seçimde yüzde 66 ile gelen bir belediye başkanımız var en içten kalbimle diliyorum ki bu oranın düşmeyerek yüzdenin en yüksek yerlere taşınarak değerli il genel meclis üyesi aday adaylarımızın da 6’da 6 yapmasını en içten dileklerimle savunuyorum. 14 Ocak’ta Ankara’da görüşmek dileğiyle. Sonuna kadar yargımızın arkasında ülkemizin bağımsızlığının birliğinin ve beraberliğinin olduğu bir ortam da orada görüşmek üzere” dedi.

“BİZ RANTÇILARA KARŞI DURMAK ZORUNDAYIZ”

Toplantı da söz alan Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Dedeoğlu’da Pancar Bölge Şefliği arazisinde ki yıkım hakkında belediyenin açıklama yapması gerektiğini söyledi.

Dedeoğlu; “Son bir buçuk yıldır sözcülüğünü yürüttüğüm Pancar Bölge Şefliği ile ilgili gelinen noktada sürekli sorular alıyoruz. İlk olarak dava devam ediyor. Belediye, Pancar Bölge Şefliği’nde ki mesele ile ilgili kesinlikle hukuksal bir açıklama yapmak zorundadır. Aksi mücadeleyi küçültme, tavrı yok etme ve bundan sonraki mücadelelerde halkımızın desteği ve inancını yok etme gayreti vardır. Bu da Lüleburgaz’ın rant odaklı çok hızlı büyümesinden kaynaklı beklentilerdir. Bunu bizler bitirmek ve kesmek zorundayız. Seçim öncesinde bunu fırsat bilenlerin oyuncağı olamayız. Bizler neden seçiliyoruz? Halka daha rahat alanlar yaratmak için eğer bunu yapmayacaksak, iktidardan farkımız ne olur. Biz rantçılara karşı durmak zorundayız. Davası sonuçlanmadan bu işin sürmesi hukuksuzdur. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kazanan Lüleburgaz, Kırklareli ve Trakya olsun” dedi.

 

211 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page