top of page

Danstrakya iz bıraktı!

Dünya Şampiyonasına katılan Danstrakya’nın milli dansçıları turnuvadan dereceler ile döndü. Yeni hedefi ikinci Dünya Şampiyonası olarak koyan ekip, bunun için Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor.


Türkiye'den ulusal çapta derece alan dansçılar olarak katıldıkları şampiyonada mücadele eden Danstrakya ekibi yurda küçümsenmeyecek başarılar ile döndü.

Danstrakya Polonya’da düzenlenen Hip Hop Dünya Dans Şampiyonası’nda 1 takım 6 solo performans sergiledi.

Takım dansçıları Beyza Tomruk, Gizem Lal Yusufoğlu, Meyra Güner, Tanem Mumtaş, Defne İlmen, Öykü Özay ve Derin Darcan’dan oluşurken, solo dansçılar Ayşegül Ceylan, Yaren Ceylan, Berkan Dinçer, Sertuğ Kınay, Melek Naz Kaygın ve Dide Baş’tan oluştu.

Danstrakya ekibi Polonya’da 4 gün geçirdi ve çeşitli kulvarlarda mücadele etti.

Gizem Lal Yusufoğlu ve Tanem Mumtaş katıldıkları Duo Hip Hop kategorilerinde 150 grup, 350 dansçı arasından 8. oldular.

Öykü Özay katıldığı solo performansta kızlar kategorisinde 300 dansçı arasında dünya 12.’si oldu.

Berkan Dinçer ise solo performansta 300 dansçı arasından 22. oldu.

Takım olarak katılım sağlanan hip hop kategorisinde ise 31.’lik geldi.

“İLÇEMİZDE BİR İLKİ BAŞARARAK”

Dansçıları turnuvaya hazırlayan hocalar Buse İşbilen Aslım, Berkan Dinçer, Sedat İşbilen ve Müdür Arzu İşbilen bu süreçte desteği olan velilere, Lüleburgaz Belediyesine, bağlı oldukları kulüp GENKAD'a ve diğer destek olan kişi ve kurumlara teşekkürlerini sundular.


Süreç hakkında açıklamalarda bulunan antrenör Buse İşbilen Aslım; “İlçemizde bir ilki başararak dünya klasmanında bir dans turnuvasına katılmak bizler için büyük bir mutluluktu. Bunun yanına bir de başarılar eklenince gururumuz ve azmimiz arttı. Daha iyisini başarmak için daha çok çaba sarf edeceğiz.

Önümüzdeki süreçte Haziran'da Türkiye Şampiyonası’na katılım sağlayacağız. Orada yine başarı aldığımız takdirde bu kez seneye 9 Ekim’de Makedonya'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na katılım hakkı kazanacağız” dedi.

Danstrakya Müdürü Arzu İşbilen de açıklamada bulunarak; "Seneye daha fazla dansçı ve grupla katılmayı temenni ediyoruz. Umarız bu başarılar çocuklarımız ve gençlerimiz için örnek teşkil eder ve yeteneği olan insanlar bu yola çıkmak için kendinde cesaret bulur" şeklinde konuştu.

115 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page