top of page

Dünyayı değiştirecek fikirler yetiştiriyorlarAhmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, belde de bulunan Deniz Güneş Gündüz Çocuk Bakım Oyun Evi hakkında bilgi verdi. Altıntaş; “En önemlisi de kim bilir belki de Ahmetbey’i değiştirecek, hatta dünyayı değiştirecek, fikrin fitilini ateşleyecek çocuk bu kreşten çıkacak”

Mustafa KARAKAYA

Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, belde de bulunan Deniz Güneş Gündüz Çocuk Bakım Oyun Evi hakkında bilgi verdi.

Altıntaş, oyun evinin ilerleyen dönemde ekolojik kreş statüsünü de kazanacağını belirtti.

Altıntaş; “Borçlanmadan ve bir kuruş kredi kullanmadan yüzde 90’ı hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile eski mezbaha binamızı sadece iskeleti kalacak şekilde soyarak çatıdan zemine, tümünü yeniden yenilediğimiz bu yapımız çağdaş ve bilimsel okul öncesi eğitim ile Ahmetbeyli çocuklarımızı buluşturmak için belediyemizce işletilen bir eğitim kurumu. Büyük bahçesi, içeride ve dışarıda oyun alanları, konforlu ve bireyselleştirilmiş uyku alanları, mutfağı ve yemek alanları, idari kısımları ve önümüzde ki dönemde ekolojik kreş statüsü kazandıracağımız kendi meyve ve sebzesini üretebileceği arka bahçesi, şefkatli öğretmenleri ve ailelere yük olmayan ekonomik işletmesi ile çocuklarımıza, ailelerine, ‘anneler işe, çocuklar kreşe’ mottosuyla belde ekonomimize, kadın istihdamına, değer katmaya devam edecek. En önemlisi de kim bilir belki de Ahmetbey’i değiştirecek, hatta dünyayı değiştirecek, fikrin fitilini ateşleyecek çocuk bu kreşten çıkacak” dedi.

96 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page