top of page

“Cumhuriyeti savunmaya devam edeceğiz”CHP’nin haftalık üye toplantısı dün gerçekleşti.

CHP’nin haftalık üye toplantısında ana gündem Cumhuriyetin 100. Yılı oldu. İlçe Başkanı Ali Can Cumhuriyetin 100. Yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bunun dışında gündemdeki farklı konulara da değinildi.

“CUMHURİYETİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Can sözlerine ‘Cumhuriyeti savunmaya her zaman devam edeceğiz’ diyerek başladı. Can konuşmasında; “Cumhuriyet Bayramı’ndan dolayı kutlamalarımızı yaptık, sesimiz kısıldı. Her zaman sesimiz kısılana kadar Cumhuriyeti savunmaya devam edeceğiz.

Tam 100 yıl önce saltanatın ve emperyalizmin boyunduruğunu kırarak, halkımıza laik ve demokratik bir ülkede eşit özgür ve çağdaş yurttaşlar olarak yaşama onurunu kazandıran tam bağımsız Türkiye’nin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tekrar kutlu olsun. Nice 100 yıllara. Yaşasın Cumhuriyet diyoruz.

Bizim kırmızıçizgimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve Cumhuriyettir. Bunu her zaman her yerde söylüyoruz, söylememizin nedeni de unutturmayacağız, unutturmaya çalışanlara inat biz yüksek sesle söylemeye devam edeceğiz.” dedi.


“BİZ HER ZAMAN ÜYE BAZINDAKİ ÖN SEÇİMİ SAVUNUYORUZ”

Ardından geçtiğimiz Çarşamba günü yapılan danışma kurulu toplantısına değinen ve konu hakkında bilgi veren Ali Can; “Kısa sürede toplantıyı yapmamız istenmişti. Bazı üyelerimiz merak ediyor diye söyleme ihtiyacı hissediyorum, “Bizim neden haberimiz olmadı?” tarzında soru işaretleri oluşmuş. Tüzük gereği danışma kuruluna çağırılacak kişiler belirlenmiştir. Parti içerisinde daha önce veya aktif şekilde şu anda seçilmiş veya atanmış kişilerden oluşmaktadır. Partimiz ile alakalı parti politikalarını ve her türlü görüşlerini, bunları yerele uyarlamak için neler yapılması gerektiği konuşulan bir toplantıydı. Katılım az diye düşündük fakat baya kişi katıldı. Hafta içi 18.00 gibi bir saat olmasına rağmen. Bunun 3 ayda bir yapılması istenmekte. Biz görevde olduğumuz sürece genişletilmiş şekilde danışma kurulu toplantılarını yapacağız. Çünkü toplantıya katılanların görüşleri önemli. Önümüzdeki yerel seçimleri kiminle nasıl kazanacağımız ve adaylar konusunu nasıl belirleyeceğimizi biz her zaman deklare ettik, danışma kurulumuza söyledik. Biz her zaman üye bazındaki ön seçimi savunuyoruz. Gelen adaylarımız ön seçime girsinler kim çıkıyorsa biz onun peşinde ve onunla beraber çalışmaya hazırız.” şeklinde aktardı.

“ASLA KABUL EDİLEMEZ VE AFFEDİLEMEZ”

Öğretmen Aylin Gabralı’nın uğradığı şiddet konusuna da değinen Can; “27 Ekim Cuma günü öğle arasında Mehmet Akif Ersoy Meslek Lisesi Biyoloji Öğretmeni Aylin Gabralı, nöbetçi öğretmen sıfatı ile köylerden gelen öğrencilerimizi Lüleburgaz İmam Hatip yurduna yemek için götürdüğü sırada, yurdun müdür yardımcısı tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır. Bir öğretmene hangi sebeple olursa olsun, hele de öğretmen sıfatını taşıyan biri tarafından şiddet uygulanması asla kabul edilemez ve affedilemez.

Aylin öğretmene yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. En yakın zamanda da sağlığına kavuşması dileğiyle tekrar geçmiş olsun diyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Son olarak Ankara’da yapılacak kurultaydan bahseden Can, Cuma günü kurultay için Ankara’ya gideceğini, burada toplamış oldukları görüş ve önerileri fırsat geçmesi durumunda oradaki atmosferde dile getirmeye çalışacaklarını söyledi.

“ALPULLU ŞEKER, YETERİNCE SAHİP ÇIKAMADIK”

İlçe başkanının konuşmasının ardından söz alan Hakan Dedeoğlu Cumhuriyetin 100. Yılını kutladı ve kutlamalar ile alakalı iyi dileklerini dile getirdi. Yapılan kutlamaların yanında yapılması gereken başka konulardan bahseden Dedeoğlu; “Görsel detayların yanında temelde, yani insanların ruhuna hitap edecek şekilde, doğamıza ve varlıklarımıza sahip çıkarak da Cumhuriyetimizi kutluyor olmalıyız. Mesela Alpullu Şeker, yeterince sahip çıkamadık. 1926 arkadaşlar. 3 sene sonra orası da 100 yıllık olacak. Düşünün 90 bin hane oradan emekli olmuş. Trakya resmi nüfusunun neredeyse yarısı ya da üçte biri.

Biz ne yapıyoruz konusunu önemsiyoruz. Her konuda her şeyin en iyisi nasıl oluru göstererek yapmak zorundayız. Doğamıza ve varlıklarımıza sahip çıkmalıyız. Bayramımızın gerçekten hepimize kutlu olmasını diliyorum.” dedi.

82 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page