top of page

“Cumhuriyeti bazı çapulculara bırakmayacağız”

CHP’nin haftalık halk toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıda Cumhuriyet Kutlamaları konusu konuşuldu.Barış Can KORKMAZ

CHP İlçe Başkanı Ali Can, haftalık halk toplantısında yaptığı konuşmada 29 Ekim’i parti olarak en güçlü şekilde kutlayacaklarını belirtti.

Sadece yönetim kurulu olarak değil, bu bayrama tüm üyelerin katılmasını beklediklerini aktaran Can, bayramda Cumhuriyeti bazı çapulculara bırakmayacaklarını ifade ederek “Bu Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimizdir” dedi.

“BU BİR SOYKIRIMDIR, KATLİAMDIR. “FAKAT”

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ali Can Gazze olaylarına tepkilerini dile getirdi ve yaşanan bu olayları sebep göstererek kutlamaları erteleyen TRT hakkında görüş belirtti. Can konuşmasında; “Hepinizin bildiği gibi TRT Gazzede’ki olayları bahane ederek programlarını erteleme kararı aldı. Orada bir zulüm var. Biz parti olarak da gazetelerde demeçler verdik, basın açıklaması yaptık. Üçgen parktaki İsrail protestosunda bunu belirttik. Tepkimizi gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Bu bir soykırımdır, katliamdır. Fakat biz belirli dn grupları gibi değil, emperyalist devletlerin işgali olarak görüyoruz. Farkımız budur.” dedi.

“CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”

Sözlerinin devamında Cumhuriyetin önemine vurgu yapan Can; “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Yeniden var oluş hikâyesidir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile, yok edilmek istenen Anadolu ve Trakya’nın ayağa kalkmasıdır. Tek cümle ile egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Cumhuriyetimiz 100 yaşındadır. Cumhuriyet sevgisini oradan buradan sildirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.” şeklinde konuştu.

“CUMHURİYETİMİZİ VE KADINLARIMIZI ÇIKARIN, AFGANİSTAN’IZ DEMEKTİR”

Sonrasında bayramın neden tüm coşkusuyla kutlanması gerektiği konusunda açıklama yapan Can, Cumhuriyetin mazlum milletlere örnek olduğunu aktardı.

Açıklamasında; “Biz de Gazze’deki olayları kınıyoruz fakat Cumhuriyeti kurduğumuzda büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk mazlum milletlere örnek bir devrim yaratmıştır. Bu mazlum devletler bizden örnek almışlardır. Bunu yan yana koymamız lazım. Evet, orada olanları kınayacağız. Ama 100 yıl her zaman gelmiyor. 100 yıl yaşayan devletler çok nadirdir. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Bunun için Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi ile kalmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki kutlanacak 29 Ekim’i biz parti olarak en güçlü şekilde kutlayacağız. Sadece yönetimimiz ile değil bu bayrama tüm üyelerimizin katılmasını bekliyoruz. Bu bayramda bu Cumhuriyeti bazı çapulculara bırakmayacağız. Bu Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimizdir. Cumhuriyetimizi ve kadınlarımızı çıkarın, Afganistan’ız demektir. Bunu korkutma amaçlı, tehdit amaçlı söylemiyorum. Bu bizi daha çok kamçılayacak daha dirençli yapacak yani Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyete hepimiz birlikte sahip çıkacağız. Bu bilinç ile mücadelemizi sürdürmeliyiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlçe başkanı Ali Can’ın ardından söz alan ADD Trakya Bölge Sorumlusu Recep Ayaz konuşulan Gazze ve Cumhuriyet kutlaması konusunda fikirlerini belirtti ve ADD Genel Merkez tarafından düzenlenecek olan kutlama programı ile alakalı bilgiler aktardı.

Toplantı ilçe Başkanı Ali Can’ın katılımcılara teşekkürü ile son buldu.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page