top of page

Cumhuriyet öğretmenine veda!

33 yıl öğretmenlik yapıp emekli olan Nurhan Ergüven amansız hastalığa yenik düştü.Çeşitli şehirlerde 33 yıl öğretmenlik yapan emekli öğretmen Nurhan Ergüven amansız hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumdu.

4 kardeş arasında tek kız olarak dünyaya gelen Nurhan Ergüven, Emekli Albay Osman Gürcan Ergüven’in eşi, İzzet ve Sabriye Yavuz’un kızıydı.

Melih Ergüven ve Barış Metin Ergüven adında 2 erkek çocuk ve 4 torun sahibi olan Ergüven, sağlığında bir süre Lüleburgaz bir süre İstanbul’da yaşadı.

33 yıl aktif öğretmenlik mesleğini icra eden Ergüven, 1.5 senedir tedavi gördüğü amansız hastalığa yenik düşerek 75 yaşında hayata gözlerini yumdu.“CUMHURİYET ÖĞRETMENİYDİ”

Rahmetli eşi hakkında konuşan Emekli Albay Osman Gürcan Ergüven; “O tam bir Cumhuriyet Öğretmeniydi. Hayat dolu bir kadındı. Lüleburgaz aşığıydı. Çocukluğumuz burada geçti bizim. Uzun zamandır gelemiyorduk tedavi sürecinden dolayı. Gelmek istedi. Bundan yaklaşık 20 gün önce buraya geldik. Çocukluğumuz burada geçti bizim. Sonrasında canım köfte yemek istiyor dedi. Ahmetbey’e gittik. Sınıf arkadaşı vardı orada. Bana ona görünmeyelim hesap ödetmez dedi ama asıl sebep o değil biliyorum. Aslında arkadaşına öyle görünmek istemedi. Hastalık ve tedavi süreci çok zayıflamasına yol açtı çünkü. Son tartıldığında 50 kilo civarı çıktı. Görseniz çok sevinmişti. En son günü, yoğun bakıma kaldırdığımız gün yani. Çok susadığını söylemişti bana. Uzun süredir gelip gidemiyoruz kısaca buraya. 1.5 seneye yakındır İstanbul’da Acıbadem hastanesinde tedavi görüyordu çünkü. Son günlerinde gelmiş olduk o istediği için” dedi.

731 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page