top of page

CHP’ye 91 yeni üye


CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı 13 Mayıs günü parti binasında gerçekleşti.

Toplantı İlçe Başkanı Ali Can’ın başkanlığında, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililerin katılımı ile yapıldı.

Can, 13 Mayıs 2014’te Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydan gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciyi rahmetle andıklarını belirtti.

Tüzük gereği, seçimlerden 2 ay sonra danışma kurulu toplantısı olması gerektiğini belirten Can, Büyükkarıştıran’da 2 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçim sonrası toplantı yapılacağını aktardı.

Can, 26 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan ‘Büyük Emekli Mitingi’ne önce emeklileri ve bütün vatandaşları mitinge katılmaya davet etti.

“BU NOKTAYA AŞAMA AŞAMA GELİNDİ”

Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın öldürülmesi hakkında konuşan Can; “Geçen gün İlçe Eğitim Sekreteri Olcay Kaya’nın yapmış olduğu basın toplantısında ve eğitim sendikalarının ilk defa Lüleburgaz’da bir araya gelerekten öğretmene olan şiddet karşısında birleşerek güçlerini gösterdiler. Öldürülen eğitimci, cinayete kurban giden eğitimci benim de 30 yıllık İstanbul’da yönetici arkadaşımdı. Gerçekten hepimizi çok üzdü. Yabancılar konusunda yanlış politikalar sonucunda demografik yapıyı bozma amaçlı yapılan bu mülteci sorununun bir yansımasıdır. Bunu iki kelime ile geçiştireceğimize hükümetin yanlış politikalarını eleştirmemiz gerekiyor. Eğitim camiamız ilk defa bütün sendikalar iş bırakarak, derse girmedi. Ülke genelinde ilk defa bu kadar çok olan bu eylemi, mücadelelerini ve sendikalarını kutluyorum. Partimizin, 18 Mayıs tarihinde Saraçhane’de öğretmen sorunlarını dile getiren, atanamayan öğretmenleri dile getiren bir mitingi olacak. Ve bizde orada olacağız. Bu noktaya aşama aşama gelindi. İlk olarak ÇEDES projesi ardından Maarif Eğitim Müfredatı çıkarttılar. 100 yıldır mücadele ettiğimiz Araplaşma kültürünü içimize sokmaya çalıştılar” dedi.

40 GÜNDE 91 YENİ ÜYE

Yerel seçimler sonrası üye çalışmalarının arttığını belirten Can; “Gümbür gümbür geliyoruz. Geçen günlerde 60 tane vatandaşımızı yeni üye yaptık. Bu rakam birilerinin getirdiği üyeler değil. Seçimden sonra umut görüp gelen insanlar. Kendileri gelip üye olmak istediklerini söylüyor. Daha da 31 tane üyelik işlemi imza aşamasında bekliyor. 40 günde 91 yeni üyemiz oldu. Hala da gelmeye devam ediyor. Bunun yanında 150-180 kadar istifamız var. Hepsini tek tek neden istifa ettiklerini inceledim. Yerel seçimlerde parti tüzüğüne aykırı davranıp disiplinden kaçan, disiplin soruşturması yapılmasın diye akıllılık yapan arkadaşlarımız istifa etmiş. O arkadaşlar hakkında kararı Genel Merkezimiz verecektir. Partimizin, başarısız olmasını isteyip karşı tarafı destekleyenler kusura bakmasınlar, yarın başkasına da aynısı olur. Haziran ayının ilk haftasında yapacağımız danışma kurulu toplantısında aile içi hesaplaşmamızı yapacağız. Pazartesi günü sadece gündemi ilgilendiren konulardan bahsediyoruz” ifadelerine yer verdi.

78 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page