top of page

CHP temayüle yakın!

“Aday adaylık başvurusu Aralık başında”

CHP haftalık üye toplantısında konuşan İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu, “Aday adaylık süreci başlangıcının aralık ayının ilk haftası gibi olmasını bekliyoruz. Genel başkanımız büyük oranda temayül yoklaması yapılacağını, birinci çıkanların kesinlikle aday gösterileceğini söyledi” şeklinde konuştu.


CHP’de haftalık üye toplantısı dün gerçekleştirildi.

İlçe Başkanı Ali Can’ın grup toplantısı sebebiyle Ankara’ya yola çıkacak olmasından dolayı İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu yönetti.

“SİVİL DARBE NİTELİĞİNDE”

Kocaoğlu gündemdeki Anayasa Mahkemesi konusuna değinerek; “Sivil darbe niteliğinde anayasanın normal mahkeme kararları gibi görülmesi nedeniyle uygulanmaması söz konusu. Anayasa kararları resmi gazetede yayınlanan kanun hükmünde olan kararlardır. Diğer mahkeme kararları temyiz kararları resmi gazetede yayınlanmaz. Gerekçeli kararla ilgili kişilere duyurulur.” diye konuştu.

“TEMAYÜL BEKLİYORUZ”

Sonrasında yeni seçilen parti yönetim kademesi ve aday adaylık süreçlerinden bahsederek; “Cumartesi Günü PM toplandı ve merkez yönetim kurulu üyelerimiz belli oldu partimize ve ülkemize hayırlı olsun. Seçilen arkadaşlara başarılar dilerim. Zaten başarılı olmaktan başka seçeneğimiz yoktur.

Aday adaylık süreci başlangıcının aralık ilk haftası gibi olmasını bekliyoruz. Genel başkanımız konuşmasında kısa sürede açıklanacağını ve büyük oranda temayül yoklaması yapılacağını, birinci çıkanların kesinlikle aday olacağını söyledi.” şeklinde aktardı.

“BU PARAYI KİME VERDİNİZ?”

Halis Kocaoğlu’nun konuşmasının ardından söz alarak kürsüye çıkan Mümin Putuş emeklilere verilen 5 bin liralık ücretin her emekliye verilmemesini eleştirerek; “5 bin lira verdiler ya, yalan boyutu hiç olmaz derecede. Çalışana yok, SSK’sı olana yok, süt verene yok. Bu parayı kime verdiniz? Böyle bir şey olabilir mi? 5 bin lira verecekler, onu da kime veriyorlar belli değil, sana var ona yok, yazık. Bu emekliler bu çiftçiler artık kime oy veriyoruz demeli. Üzülüyorum. 12’ye kadar haberleri dinledim. Bunları dile getirmek istedim.” dedi.

138 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page