top of page

“CHP’nin karşılığının kalmadığını gördüm”

CHP Lüleburgaz Belediye başkan aday adaylarından biri olan Serap Ürün, gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Lüleburgaz'da halkın gözünde tükendiğini, karşılığının kalmadığını gördüğüm için aday oldum.” dedi.


Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediye Başkan aday adaylarından biri olan Serap Ürün, adaylık sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Ürün, mücadelesine sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Halkın kendisine destek olduğunu aktaran Ürün, yolda insanların kendisine teşekkür ettiğini söyledi.

Neden aday olduğunu açıklayan Ürün; “Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Lüleburgaz'da halkın gözünde tükendiğini, karşılığının kalmadığını gördüğüm için aday oldum. Yolda yürürken birçok insanın önümü kesip artık ‘ceketi koysak kazanır’ zihniyeti Cumhuriyet Halk Partisi’nde bitti. Mevcut belediye başkanı aday olursa sandığa gitmeyeceğiz diye serzenişte bulundukları için aday oldum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımızın ‘sandık kırmızı çizgimizdir’ sözünden yola çıkarak güvenerek, inanarak aday oldum” dedi.

“SANDIK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Mücadelesine devam edeceğini belirten Ürün; “Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel, Genel Başkan seçildiği 4 Kasım 2023’teki 38. Olağan Kurultay’da ‘hepinize namus ve şeref sözü, önseçimin teminatı bir Genel Başkan olacağım’ demişti. Bu sözden yola çıkarak atama kararından vazgeçmesini Lüleburgaz halkı adına sandığa gidilmesini, taleplerin bu doğrultuda olduğunu bildiği takdirde, buna kayıtsız kalmayacağını bildiğim ‘sandık kırmızı çizgimizdir’ dediği için, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren Lüleburgaz halkını yeniden kazanmak ve kazandırmak adına, tüm Kırklareli il ve ilçelerinde ön seçim olurken sadece Lüleburgaz' da olmaması halkımızı da olumsuz etkilediği için bir kez daha sesleniyorum;  sandık demokrasinin sembolüdür, sandık kırmızı çizgimizdir. Mücadeleme hiç yılmadan, hiç usanmadan, hiç yorulmadan halkın çıkarları doğrultusunda devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.

Ürün’ün bu açıklamaları ilerleyen süreçte Bağımsız Aday olabileceği yönünde yorumlandı.

637 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page