top of page

CHP’de iki yeni aday adayı!

CHP’de adaylıklar hız kazandı

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığında yapılan Pazartesi toplantısında belediye başkanlığı ve belediye meclis üyesi aday adayları duyuruları yapıldı.


Toplantı İlçe Başkanı Ali Can’ın konuşması ile başladı. Can parti binasının çok dolu olmasından dolayı sevinçli olduğunu dile getirerek “Adaylık almaya ve dosya almaya gelen arkadaşlarımızı diğer pazartesi toplantılarımıza da her zaman bekliyorum” diyerek toplantı açılışını yaptı.

Can, “Heyecanlısınız biliyorum. Önümüzde yerel seçimler var. Aday adayları ve açıklama yapmak isteyenler var.

O yüzden konuşmamı kısa tutuyorum sözü sizlere bırakıyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantıda Lüleburgaz Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan isimler Özgür Kaya ve Ufuk Güçlü oldular.

CHP’den İl Genel Meclis Üyesi aday adaylığını açıklayan isimler ise Berrin Yavuz Köydem, Fadıl Cansever ve Güzeri Yılmazoğlu oldu.


“TEKRAR BİR ARADA VE OMUZ OMUZAYIZ”

Belediye Başkan aday adayı Özgür Kaya toplantıdaki konuşmasında; “Bu salonu doldurup burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim iyi ki varsınız. Her ne kadar sizlerin desteği ile 2 dönem ilçe başkanı seçilmiş ve kürsüye alışık biri de olsam heyecanımı gizleyemeyeceğim. Lüleburgaz için daha büyük olma ihtiyacı hepimizi derinden etkiliyor. Bizler uzun zamandır sizler ile bir araya gelemiyorduk. Lüleburgaz sporumuz ile ilgilenirken uzak kalmıştık. Kısmet bu güneymiş. Tekrar bir arada ve omuz omuzayız.” dedi.

“HALKINA, ÜYESİNE VE DELEGESİNE GÜVENMEYEN SİYASİ HAREKETLER BAŞARILI OLAMAZLAR”

Kaya konuşmasının devamında değişimin etkileri ve üyelerin adaylıklar konusundaki karar verme mercileri olma konusundaki görüşlerini belirterek; “Değişimin olumlu etkilerini sokakta insanların yüzünde görebilirsiniz. İnsanlarda yeni umut ve heyecanlar oluştu. CHP’nin iktidar olma yolu açıldı. Ankara’da başlayan değişim dalga dalga, sokak sokak tüm Türkiye’ye yayılacak ve CHP yerelde aldığı sonuçlar ile önümüzdeki dönemde de iktidar olacak.

Bizler Trakyalılar bu güne kadar Atatürk’ün yolundan ve CHP’den ayrılmamış insanlar olarak bu gün daha iyisini yapmakla görevliyiz. Daha iyisini başarmak ile görevliyiz. Bize inanan ve güvenen halkımıza daha iyi hizmet etmek zorundayız. Bu hizmetin kimlerle daha iyi yapılacağına tabii ki üyelerimiz ve delegelerimiz karar vermelidir. CHP aday adayı olarak ön seçim ile bu göreve adayım. Halkına, üyesine ve delegesine güvenmeyen siyasi hareketler başarılı olamazlar. Atatürk’ün koltuğunda yani genel başkanını değiştirmiş bu üye bu delege gerek duyarsa yerelde de her türlü değişikliği yapabilecek güç ve bilgiye sahiptir.” şeklinde konuştu.

“BİZ BÜTÜN YOLLARI ASFALT OLAN YAĞMURDA SU ALTINDA KALMAYAN BİR LÜLEBURGAZ’DA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Son olarak hem eleştiri hem vaat sayılabilecek konuları sıralayan Kaya; Burada toplandık. Yüzlerinizdeki heyecanı görüyorum. Mayısta kapıldığımız umutsuzluğun yok olduğunu görüyorum. Yılgınlık yok direniş var. Sizler bu direnişin neferleri olarak buradasınız. Dün aldığımız yüzde 60 yetmez Trakya’da 70’leri istiyoruz. Tüm Türkiye’de belediyecilik nasıl yapılırı göstermek ve çağ atlatmak istiyoruz. Biz Lüleburgazspor’umuzu ikinci ligde görmek istiyoruz. Biz Lüleburgaz’da çevre yolumuzun yapıldığını görmek istiyoruz. Taş köprümüzün yapıldığını görmek istiyoruz. Çocuklarımızın sabah kahvaltıda belediyenin gönderdiği kahvaltı ile düzenli beslendiğini görmek istiyoruz. Hiçbir yaşlımızın mağdur olmadığı yaşlılar yurdunda annemiz babamız gibi bakıldığı bir Lüleburgaz’da yaşamak istiyoruz. Biz bütün yolları asfalt olan yağmurda su altında kalmayan bir Lüleburgaz’da yaşamak istiyoruz. Bu bizim en doğal en tabii hakkımızdır.. Hepinize sonsuz saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.” diyerek kürsüden ayrıldı.


“BELEDİYEMİZ ADINA BAZI FIRSATLARIN OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Diğer bir belediye başkan aday adayı olan Ufuk Güçlü kendini tanıtarak konuşmasına başladı. Sözlerinde; “Hamzabey köyündeyiz, 100 yıllık buralıyız. Babam Cafer Güçlü okul müdürüydü emekli oldu. Annem de en son 8 Kasım’da öğretmenlik yaparak emekli oldu.

Doğduğum günden beri buradaydım, Lüleburgaz Lisesinden mezun olduktan sonra yükseköğretim öğrenimi için şehir dışına gittim ve geri döndüm. Ziraatçiyim. PTT’nin yanında kendi iş yerimiz var, 2 şirketimiz ve 6 çalışanımız var. Biz Lüleburgaz ve Trakya çevresinde tarım üzerine faaliyet gösteriyoruz. Öncesinde 13 yıl boyunca firmacılık yaptım. O dönemde de Trakya hem Türkiye genelinde uluslararası toplantılara katıldım. Bu süre içerisinde belediyemiz adına bazı fırsatların olduğunu gördüm.” dedi.

“ŞEREFLE, NAMUSLA EN ÜST SEVİYELERE KADAR GETİRECEĞİMİN GARANTİSİNİ VERİYORUM”

Sonrasında yapılması gereken şeyler ve seçimin öneminden bahseden Güçlü; “Yapılması gereken şeyler var. Enerjisi olan bir arkadaş bu işi yapacak. Lüleburgaz’ın içinde bizim araçlarımız geziyor fakat herkes gibi biz de rahatsızız. Cipi olan adam sesini çıkarmıyor olabilir ama normal araca binen kişiler rahatsız oluyor.

Yanlış anlaşılmasın seçim propagandası değil ama tabanın sesini duymak zorundayız. Evet delegelerimiz karar verecek üyeler karar verecek ama Lüleburgaz’ı ilgilendiren çok ciddi bir karar alınacak. Bu seçim Lüleburgaz’da bir mesaj yaratacak belki Ankara’ya kadar sarsıcı olacak bir sonuç olacak.

Bu sonucumuzu Trakya’dan doğru çıkarırsak eğer yarın ben iddia ediyorum umutlarımız başka yerlerde de yeşerecek. Demokrat sol görüşlü bir aileden geldiğim için Türkiye’nin şu anki yönetimi bize çok ters bir yönetim. Adaletsizliğin ve umutsuzluğun kol gezdiği salgın gibi yayıldığı bir ortam. O yüzden doğduğumuz günden beri solun destekçisiyiz bu parti ile beraber bayrağı büyüklerimizden teslim alıp 40 yaşında biri olarak şerefle, namusla en üst seviyelere kadar getireceğimin garantisini veriyorum sizlerden destek bekliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

1.033 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

コメント


bottom of page