top of page

CHP’de değişim konuşuldu


CHP’de her pazartesi gerçekleşen haftalık üye toplantısında gündem kurultay süreci oldu.

CHP İlçe Başkanı Ali Can’ın kurultayda olması sebebiyle üye toplantısını İlçe Sekreteri Halis Kocaoğlu yönetti.

Toplantıda değişim yaşanan Genel Başkanlık makamı, kurultay süreci ve Bora Terzi’nin PM adaylığı gibi konular konuşuldu.

“PARTİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİMİ BİLDİRİYORUM”

Açılış konuşmasını yapan Halis Kocaoğlu;” 4 Kasım Cumartesi günü yapılan Genel Başkanlık Seçiminde Sayın Özgür Özel yeni genel başkanımız olmuştur. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Hepimize, partimize ve ülkemize hayırlı olsun dileklerimi bildiriyorum. Bora Terzi, PM adayıydı fakat kotaya takılarak 4. yedekte kaldı bunun bilgisini verelim. Adalet yürüyüşü başlatan demokrasi mücadelesi veren ve son seçimlerde Türkiye’nin yüzde 48’inin oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu’na bundan sonraki yaşamında sağlık mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyor, partimize ve partililerimize çalışkanlığı ve deneyimi gibi alanlarda partimize destek vereceğini umut ediyor partimizden kopacağını zannetmiyorum.” dedi.

Söz alarak kürsüye çıkan eski CHP İlçe Başkanı Devrim Gündüz, eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerini ilettikten sonra yeni Genel Başkan Özür Özel hakkında ve tüzük kurultayı ile alakalı beklentilerini anlattı.

Gündüz; “Yeni genel başkanımızı kutluyorum. Bundan sonra kendisi ile birlikte önce yerel seçimler sonra genel seçimlerde yol yürüyeceğiz. Özgür Özel’in seçilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz tabii ki. Kemal beyin benim için apayrı bir yeri var. Onu ne kadar sevdiğimi benimle çalışan arkadaşlarım bilir. Cumhurbaşkanlığı adaylık döneminde de ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını düşünenlerdendim.” dedi.

“HDP İLE İYİ PARTİYİ AYNI SANDIKTA BULUŞTURMAYI BAŞARDI”

Seçim kaybının Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek başına sorumluluğu olan bir durum olmadığını aktaran Gündüz örgütlerin, çalışma arkadaşlarının, ittifak partilerinin hataları sonucu oluşan bir durum olduğunu dile getirdi.

Gündüz konuşmasında, “Kemal beyin belki 28 Mayıs akşamı görevi bırakması gerekiyordu. Kongre sürecine kadar devam etti. Kendi kararıydı. Yine kendi kararıyla aday olmayı seçti. Tek bir hatası vardı diyebilirim, ilk turdan sonra ikinci tura girmeseydi hepimiz için daha mutlu bir son olacaktı. Belki de etrafındakilerin baskısıyla ikinci tura kendi iradesi dışında girmiş oldu. Ben yine de Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu güne kadar Türkiye’ye ve bizlere verdiği hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük işler başardı. HDP ile İYİ Partiyi yani Kürt Milliyetçileri ile Türk Milliyetçilerini aynı sandıkta buluşturmayı başardı. Hataları elbette vardır ama biz onu hataları ile değil yaptıklarıyla anacağız.

Özgür Özel için de 49 yaşında bir genel başkan olmasından benden daha mutlu biri olamaz sanırım. Bundan sonra da siz daha gençsiniz bekleyin bakalım sıranız gelir gibi sözlerinin önü kesilecektir. Özgür beye bir teşekkür etmemiz gerekiyor. Yıllardır unutulan Kırklareli’ni anahtar listesine yazarak bizleri onurlandırdı. 1 kişi ile anahtar listedeydik. Uzun süre sonra hatırlanmak güzel. CHP oyunda son seçimde Türkiye birincisiydik. Bunu fazlasıyla hak ediyoruz. Bora abi maalesef yedeklerde kaldı kotadan dolayı. Kendisini kutluyorum.” dedi.

127 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page