top of page

CHP’de başkanların performansları ölçülecek


CHP Genel Başkanı Özgür Özel il başkanlarıyla yaptığı toplantıda, her örgütün yerel seçimlerde adaylık belirleme yöntemi ile ilgili örgüt görüşlerini içeren raporlarını sunmalarını istedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin genel merkezinde 81 il başkanıyla toplantı gerçekleştirdi.

Özel’in toplantıda başkanlara yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesi hususunda örgütlerin görüşlerine göre hareket edileceğini buna ilişkin çalışmaların derhal yapılarak raporların en kısa zamanda kendisine ulaştırılmasını istedi.

Ayrıca Özel’in başkanlara yerel seçim süreci boyunca sık sık görüşlerini alacağına dair söz verdiği de kaydedildi.

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Terzi de toplantı ile ilgili gazetemize yaptığı açıklama, mevcut belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyet ve performans ölçümü yapılacağını ifade etti.

Yapılacak memnuniyet anketinde belediye başkanı bir önceki seçime göre partinin oyunun üzerinde bir memnuniyetle destek buluyorsa o belediye başkanı ile seçime girileceğini belirten Terzi, mevcut belediye başkanı memnuniyet anketinde yeterli desteği bulamamış ve bir önceki seçime göre partinin oylarından daha düşük bir desteğe sahip ise belediye başkanı adayının örgüt denetim ve gözetiminde yapılacak önseçimle belirleneceği dile getirdi.

Aralık ayından itibaren partinin çalışmalarının hızlanacağını ifade eden Terzi, adaylık açıklamalarında önceliğin CHP’nin elinde olmayan yerlerde olacağını vurguladı.

İl Başkanı Bora Terzi önseçimle ilgili de konuşurken, “Resmi olarak önseçim yapılmasına uygun bir süre yok. Bu nedenle örgüt denetiminde uygun görülen yerlerde kendimiz bir önseçim yapacağız. Önseçimde çıkan sonuca da tamamen uyulacak” diye konuştu.

246 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page