top of page

Can 23 Nisan’ı kutladı

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplanışında konuşan İlçe Başkanı Ali Can; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bağımsızlığımızı temsil eder. O bağımsızlığında kimlere emanet edildiğini işaret eder. İnanıyorum ki evlatlarımız demokrasi ile taçlandıracağımız güzel cumhuriyetimizi çağdaş uygarlıklarında ötesine taşıyacaktır” dedi.


CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı 22 Nisan günü parti binasında gerçekleşti.

Halk toplantısı İlçe Başkanı Ali Can, başkanlığında yapıldı ve toplantıya İl Başkanı Bora Terzi, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katılım sağladı.

Başkan Ali Can, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir konuşma yaptı.

“TBMM, MİLLET EGEMENLİĞİNİN TECELLİGAHI OLMUŞTUR”

Can; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu yani egemenliğin kayıtsız şartsız millete devredildiği gündür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının savaş meydanlarında kazandığı zaferlerin ardından TBMM, millet egemenliğinin tecelligahı olmuştur. Çetin mücadeleler sonucu inşa edilen TBMM, üzülerek ifade etmeliyim ki bugün yetkileri kısıtlanmış durumdadır. Bizim görevimiz yetkisini milletten alan ve millete hesap vermeyi bir görev sayan meclisimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. CHP iktidarında tüm adımlarımızı bu hedef doğrultusunda atacağımızdan herkes emin olmalıdır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında tüm vesayetler kaldırılacak, meclis düzeninde demokrasi güneşi açacaktır. Bu demokrasi güneşi 31 Mart’ta kendini gösterdi. İnşallah meclisimizde de bu demokrasi güneşi açacaktır. 23 Nisan aynı zamanda dünya da çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Bu nedenle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bağımsızlığımızı temsil eder. O bağımsızlığında kimlere emanet edildiğini işaret eder. İnanıyorum ki evlatlarımız demokrasi ile taçlandıracağımız güzel cumhuriyetimizi çağdaş uygarlıklarında ötesine taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle dünya çocukları ile birlikte tüm çocuklarımızın ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Yaşasın millet egemenliği, yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet” dedi.

 

31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page