top of page

Caddeler göle döndü!


Lüleburgaz’da etkili olan dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin işlek caddelerinde oluşan su birikintileri dolayısıyla sürücüler zor anlar yaşadı. Hazırlıksız yakalanan yayaların ise suların içinden geçip yoluna devam ettiği görüldü. Öte yandan Cumartesi günü İstasyon Caddesi’nin bir bölümü aşırı su birikintisi dolayısıyla emniyet ekiplerince araç trafiğine kapatıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kuvvetli fırtına ve yağış uyarısında bulunduğu bölgelerden Trakya'da hafta sonu yer yer yağmur ve dolu etkili oldu.

Lüleburgaz’da Cumartesi günü dolu yağışı ile birlikte şiddetli yağmaya başlayan yağmur ilçede özellikle araç trafiğini olumsuz etkiledi.

İstasyon Caddesi’nin büyük bölümünde sokaklardan akan sular trafik akışında aksamalara neden oldu.

Emniyet ekipleri yağmurun hızlandığı dakikalarda suyun çok biriktiği SGK binası önünü araç trafiğine kaparak akışı Özgürlük Caddesine verdi.


Yine Büklüm Caddesi üzerinde de bazı bölgelerde su yoğun şekilde birikirken belediye ekipleri logarlarda temizlik çalışması yaptı.

Bu bölgede aşırı su birikintisinden geçen araçların plakalarının düştüğü görüldü.

Yılmaz Mahallesi Çarşı Konakları civarında da biriken suların yaklaşık 20 santim yükseldiği görüldü.

Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar ise biriken sulara aldırış etmeden içinden geçerek yoluna devam etti. Bazı vatandaşlar ise yağmurdan korunmak için dükkan önleri ve saçaklara sığındı.505 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page