top of page

“Bizim istediğimiz ön seçimdir”

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı toplantısında konuşan Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Türabi Kayan ön seçim vurgusu yaparken, Aday Adayı Ufuk Güçlü’de haksızlığa karşı mücadele edeceğini belirtti.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısında aday adayları söz aldı.

İlçe Başkanı Ali Can, başkanlığında 18 Aralık günü gerçekleşen toplantıda Türabi Kayan ve Ufuk Güçlü kürsüde söz aldı.


“BİZİM İSTEDİĞİMİZ ÖN SEÇİMDİR”

Ön seçim vurgusu yapan Kayan; “Sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Önceki seçimlerde aldığımız sonuçların daha iyisini, daha çok oy oranı ile tekrar belediyeleri kazanmamızı yürekten istiyorum. İktidarın toplumu nereye getirdiği son zamanlarda ki olaylardan belli. Toplum cinnet içinde. Kimse kimseyi dinlemiyor ve kurallara uymuyor. Kurallara uymasını ikaz eden kişiye de her türlü ölümlü vakalara kadar eylemlerde bulunuyorlar. Bu parti de yıllardan beri emek veren insanlar var. Bizim istediğimiz ön seçimdir. Bütün geçmişim boyunca seçimlerden gelip, seçimlerden geçtim. Neredeyse her yıl seçim geçirdim diyebilirim. Özellikle ön seçim istiyoruz. Ankara’da yaptığımız görüşmelerde de ön seçim istediğimizi vurguladık. Ön seçim partiliye fikrini sorma işidir. Toplumun içinde yükselen sesi, duyup da yukarıya iletme fikridir. Ön seçim istememizin ana amacı partinin daha fazla oy almasını sağlamak. Ön seçim ile parti ayaklanır, cesaretlenir, partinin üyeleri cesaretlenir, enerjisi artar ve partisine güveni de artar bu güvende partiye oyu taşır. Halkın verdiği irade yanlış olamaz” dedi.

“BU DÜZENİN DEĞİŞMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Güçlü; “Seçime çok az kaldı. Bu seçim sürecinde de kırgınlık ve dargınlık olmadan doğru dil kullanarak aday adayı olduğumu biliyorsunuz. Umarım yeni süreçte herkes doğru kararları, doğru yerde, gönlüne ve kalbine göre verir. Ülke, bugün haksızlık ve hukuksuzluğun konuşulduğu bir güne geldi. Bugün bizim başımızdaki liderlerde ellerinden geleni yaptılar. Ama geldiğimiz nokta böyle. Bugün adaletsizlik varsa, demek ki değişmesi gereken şeyler var. Bugüne kadar elimden geleni yaptım, bundan sonraki hayatımda da bu düzenin değişmesi için elimden geleni yapacağım. CHP iktidar olana kadar ben bu yoldayım” ifadelerine yer verdi.

297 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentarze


bottom of page