top of page

“Ben kaybedeyim Lüleburgaz kazansın”

Özgür Özel’in Lüleburgaz turunda Kongre Meydanı’nda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Murat Gerenli, göreve geldiklerinde alt yapıda sorunların olduğundan bahsederken, “Alt yapımız sorunluydu. Girme başkan, zorlanırsın, kaybedersin dediler ama ben kaybedeyim, Lüleburgaz kazansın dedim girdik.” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in seçim otobüsü ile gelen Gerenli, burada vatandaşları selamlarken yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmaları anlattı.

Heyecanlı olduğu sözlerinden dökülen cümlelerden belli olan Gerenli, bundan 5 yıl önce Lüleburgaz halkının 3’te 2’sinin desteği ile göreve başladığını anımsattı.


Gerenli, “Göreve başlarken söz vermiştim. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan dürüst şeffaf ve hesap verebilir bir belediye başkanlığı yapacağım diye. Bunu başarmış olmanın ve aynı heyecanı taşıyor olmanın gururu ile karşınızdayım. Göreve geldiğim ilk gün mal varlığımı açıkladım. Her yıl da devam ediyorum. Belediye meclisini, ihaleleri canlı yayınlayıp çağrı merkezini kurduk. Artık kimse Ali’yi Veli’yi tanımıyor, herkes Lüleburgaz Belediyesi’ne bir telefon kadar yakın mesafede. İstekler, şikayetler ve talepler herkese eşit şekilde davranılıp eşit şekilde karşılanıyor.” dedi.

“BEN KAYBEDEYİM LÜLEBURGAZ KAZANSIN”

Göreve geldiğinde alt yapıda sorunların olduğundan bahseden Başkan Gerenli, açıklamasına şöyle devam etti: “”Alt yapımız sorunluydu. Girme başkan, zorlanırsın, kaybedersin dediler ama ben kaybedeyim, Lüleburgaz kazansın dedim girdik. Kanalizasyona, yağmur sularına ciddi bir çalışma başlattık. Ama bitmedi daha devam etmek zorundayız. Trafik sorunlarımız vardı bunun üzerinde çalışmalar yaptık. Master planı yaptık aklın bilimin doğrultusunda dümdüz dimdik yürüyoruz. Çok yakın zamanda çok uğraştığımız sözünü aldığımız çevre yolu için çalışmalar başlayacak, dere ıslahı ile beraber Lüleburgaz’ın trafik sorunu daha rahatlayacak ve çözülecek. Kentimize bir otopark kazandıracağız. Şuanda 35 parkımız var. 14 yeni park kazandırdık. Kent Ormanı’nı kazandırdık. Önümüzdeki dönemde Kent Ormanı’nda macera parkuru, yapay gölet, kır lokantası, karavan kamping alanları, seyir terasları olacak. Zor günlerden geçtik, pandemiyi yaşadık ama asla şikayet etmedik. Kriz varken biz sevgi mutfağını açtık, her gün komşularımıza sıcak yemek gönderiyoruz. Sevgi mağazamızı açtık ihtiyaç sahibi ailelerimize kıyafet ve giysi alma imkanı sunuyoruz. Gıda krizi yaşandı. Evlere ekmek girişi zorlandı. Tarlalarımızı üretime açtık. 480 dönüm yerde üretim yapıyoruz. Yetişen buğday ve ayçiçeklerini una ve yağa dönüştürüp ailelerimize destek veriyoruz. Üniversiteli çocuğunu okutamayıp okul donduran aileler vardı. Lüleburgaz’da dedik ki eğitim her şeyden önce gelir. Düzenli olarak üniversite aile yardımı yapıyoruz. İçimi acıtan bir durum da oldu. Çocuklarına mama alamayan aileler için 2 yaşına kadar mama ve bez desteği sağlıyoruz. Ama sadece bunlar değil. Akademileri tamamlayıp Lüleburgaz’da konservatuvar açtık. Kadınlarımıza istihdam yarattık. Gençlerimize istihdam yarattık. Vahşi depolama yapılan çöplük alanın üstünü kapattık. Artık kötü koku ve duman şehre yayılmıyor. Lüleburgaz’da bir dönüşümü başardık ve başarmaya devam edeceğiz. Lüleburgaz’da 160 tane konutu kentsel dönüşüme soktuk. Buna Belediye binamızdan başladık. Oraya Lüleburgaz’a yakışır bir bina inşa edeceğiz.”

“İNSANA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gerenli sözlerini tamamlarken, insana yatırım yapmaya devam edeceklerini aktararak, “Ben Cumhuriyet Halk Partili sosyal demokrat bir belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Lüleburgaz’ın sorunlarını biliyoruz, bunu da akıl ve bilimle çözmeye devam edeceğiz. Ama en önemli şeyi unutmayacağız, insana yatırım yapmaya devam edeceğiz. Lüleburgaz’ın her alanında Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacağız. Aydınlık yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

288 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page