top of page

Belediyeye 2 aday adayı daha!

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Lüleburgaz Belediye başkanlığı aday adayı için Serap Ürün ve Hakan Dedeoğlu parti de başvurularını açıkladı.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın dün yapılan olağan toplantısında Serap Ürün ve Hakan Dedeoğlu Lüleburgaz Belediye Başkanı aday adayı başvurularını açıkladı.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda partililer adayı adaylarını dinledi.

Toplantıda konuşan Hakan Dedeoğlu, seçilmesi durumunda ilk önceliğinin doğa için olacağını vurgularken, yıllardır birçok sebeple askıda kalmış bulunan Lüleburgaz Deresi ve Çevresi Güzelleştirme Projesinin önceliklerinden bir tanesi olacağını dile getirdi.


Toplantıda söz alan Serap Ürün (59), aday adayı tek kadın olduğu için kendisi ile gurur duyduğunu belirtti.

Belediye başkanı aday adayı olan Turabi Kayan hakkında da konuşan Ürün, “Turabi Kayan’ın milletvekilliği yaptığı dönemlerde Kırklareli ve Lüleburgaz gittikçe büyümekte olan yerleşim alanı olmasına rağmen bu güne kadar kendisine ait bir eser göremediğinden bahsetti.

Ön seçim konusunda da değinen Ürün, “Şuanda 4600 üyemiz var. Ön seçim olur ise üye bazında hak eden hak ettiğini alsın ama hüsrana uğrayacak, kaybedecek bir 5 yılımız daha yok şuanda. Zaten Lüleburgazımız çok şey kaybetmiş durumda” ifadelerini kullandı.

Ürün; “Cumhuriyetimizin 100. Yılında bir ilke gelin hep birlikte imza atalım ve güzeller güzeli Lüleburgaz’ımıza hak ettiği değeri verecek evi gibi tertemiz, evladını nasıl gözü gibi bakıp koruyup kolluyorsa öyle bakacak bugüne kadar yapılmış tüm hataları yaralarınızı sarıp sarmalayacak anne yüreği taşıyan bir kadın belediye başkanı seçelim. Uzun süredir Lüleburgaz’da yoktum, ama her fırsatta geliyordum, geliyorum ve her geldiğimde yüreğim sızlayarak ayrılıyordum. Ne yazık ki tüm Kırklareli’ne bağlı ilçeler gelişip güzelleşirken en çok nüfusa sahip Lüleburgaz’ım talan edilmiş, çöpten pislikten geçilmez bir hal almış. İlk etapta acilen çözülmesi gereken sorunlar için şöyle bir liste oluşturdum: çevre yolu, çevre kirliliği, belediye binasının darmadağın olması, yağmur yağdığında evleri ve sokakları su basması, dere ıslahı sorunu, dolmuş durakları ve sokak hayvanları. Yeni bir belediye binası oluşturacağım, ayrıca ihaleler halka açık, gelir gider tablosunu belediye binasının önüne koyacağım. Lüleburgaz halkı parasının nereye gittiğini nereden para geldiğini kuruşu kuruşuna kadar bilecek. Kadın olduğum için ön yargılı davranılacağı kanaatindeyim. Ama ben kazansam da kaybetsem de Lüleburgaz’ın şu halini hatta içler acısı halini gördükten sonra Lüleburgaz için mücadeleye devam edeceğim” dedi.

“KENDİSİNE AİT BİR ESER GÖREMEDİM”

Serap Ürün, konuşmasının devamında belediye başkanı aday adayı olan Turabi Kayan hakkında da konuşurken, “Turabi Kayan’ın milletvekilliği yaptığı dönemlerde Kırklareli ve Lüleburgaz gittikçe büyümekte olan yerleşim alanı olmasına rağmen bu güne kadar kendisine ait bir eser göremedim. Milletvekilliği yaptığı süreçte ben de şunu yaptım Lüleburgaz halkı için diyebiliyor mu? Bu yüzden belediye başkanlığı süresince de bir faydası olacağını düşünmüyorum. Hiçbir zaman görevleri boyunca halka inmeyenler şimdi seçim süresince sizlere yeniden vaatlerde bulunacaklar. Oysaki gerek Emin Halebak, gerek Turabi Kayan ve gerekse Murat Gerenli bu makamlarda bulundular. Bulundukları süreçte bugün seçim arifesinde vaad ettiklerini ellerinde fırsat varken zaten yapmadılar.” şeklinde konuştu.

Ön seçim konusunda da değinen Ürün, “şuanda 4600 üyemiz var. Ön seçim olur ise üye bazında hakeden hakettiğini alsın ama hüsrana uğrayacak, kaybedecek bir 5 yılımız daha yok şuanda. Zaten Lüleburgazımız çok şey kaybetmiş durumda” ifadelerini kullandı.

ÖNCE DOĞA

Toplantı da belediye başkanı aday adayı açıklan Hakan Dedeoğlu ise seçilmesi durumunda ilk önceliğinin doğa için olacağını vurguladı.

Dedeoğlu; “1980 darbesi sonrasında partimizin yeniden açılışı ile ilçe yönetimindeki görevimle başlayan ve sivil toplum içerisinde uzun yıllardır devam eden faaliyetler neticesinde bugünlere ulaştım. Başta kafa kirliliği olmak üzere, toprak-hava-su üçgeninde yıllarca mücadele ettim. Hepinizin bildiği üzere, Lüleburgaz’ımız sürekli göç alan, kentleşme temelinde yoğun ve çok hızlı şekilde nüfusu artan, konut ihtiyacı sürekli artarak değişen bir kent. Yıllardır birçok sebeple askıda kalmış bulunan Lüleburgaz Deresi ve Çevresi Güzelleştirme Projesi önceliklerimden bir tanesi olacaktır. Lüleburgaz Deremizin hayat bulması, kentimizin hayat bulması demektir. Bir diğer önemli sorunumuz ise ulaşım. Bir yandan yıllardır talep edilen çevre yolu projesinin hayata geçmesi, diğer yandan hızlı trenin akıl ve mantık çerçevesinde makul bir şekilde yeniden projelendirilmesi için gerekeni yapacağıma şüpheniz olmasın. Benim Lüleburgaz için hayalim fırsatların kamusal fayda temelinde artırıldığı ve toplumsal, ekonomik ve politik risklerin kontrol altında tutulduğu bir ortamı yaratıp sürdürmek. Sosyal ve kültürel hayatı zenginleştirerek, trafikte çözümler yaratarak ve sokakları daha güvenli hale getirerek birlikte bunun vizyonun gereğini birlikte yerine getireceğiz. Lüleburgaz’ın iyi yönetilmesi, Kırklareli’nin Babaeski’nin ve Trakya’nın iyiliğinedir. Bu çerçevede arzum gençlerimize ve çocuklarımıza heyecan ve mutluluk veren, kadın-erkek herkesin yaşamaktan gurur duyacağız bir Lüleburgaz’dır. Umarım süreç kentimiz için, vatandaşlarımız için, doğamız için hayırlı olur” ifadelerine yer verdi.


1.630 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page