top of page

Belediyenin çevresi kapatıldı

Lüleburgaz Belediyesi, eski hizmet binasının çevresi güvenlik önlemleri amacıyla kapatıldı.


Lüleburgaz Belediyesi, eski hizmet binasının çevresi güvenlik önlemleri amacıyla kapatıldı.

Özerler Mahallesi Hal Sokak’ta bulunan eski belediye hizmet binasının çevresi kapatılarak afişler ile örtüldü.

Tahta kalıplar ile etrafı kapatılan belediye binasına asılan afişlerde Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin fotoğrafı dururken yanında “Yeni Belediye Hizmet Binası Lüleburgaz’a çok yakışacak’ yazısı ve yapılması planlanan belediye binası projesi yer alıyor. Altında da yapılması planlanan yeni belediye hizmet binasının yeşil bina, güneş enerjisi, elektrikli araç şarj istasyonu, otopark, yağmur suyu ve gri su toplama sistemi ve yeşil çatı özellikleri yer alıyor.

Bilindiği üzere eski belediye binasına 6 Şubat depremlerinden sonra yapılan ‘Bina Deprem Risk Analizi’ sonucunda depreme dayanıksız olduğu tespit edilmişti.

Eski belediye binasının taşınması işlemlerine 9 Haziran tarihinde başlanmış ve 26 Temmuz tarihinde taşınma işlemleri sona ermişti.

Yarım asra yakın hizmet eden Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası, İstiklal Mahallesi’nde bulunan Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ne, Sevgi Mahallesi’nde bulanan Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ne, Kocasinan Mahallesi’nde bulunan Ek Hizmet Binası’na, Güneş Mahallesi’nde bulunan Hizmet Şantiyesi ’ne ve Kongre Meydanı’nda bulunan İrtibat Bürosu’na taşınmıştı.

Belediye binasının ilerleyen süreçte yıkılıp yeniden aynı yerine yapılması bekleniyor.

219 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page