top of page

Beş gün sürecek 100. Yıl programı


Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanlığı, Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla hazırladığı 5 günlük kutlama programını açıkladı. Bugün başlayacak etkinlikler, 29 Ekim Pazar akşamı, büyük bir organizasyonla tamamlanacak.

Söyleşiler, sergiler ve konserlerin de yer aldığı programda bugün 19:00’da Atatürk Anıtı Önünde meşale yakılacak ve Cumhuriyet Nöbeti tutulacak.

26 Ekim Perşembe günü saat 17:00’de; Atatürk Kültür Merkezi’nde, Atatürk’ün aziz naşının 10 Kasım 1953 tarihinde Etnografya Müzesi’nden Anıtkabir’e naklinde görev almış, resmi heyetten yaşayan tek üye olan, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı ve eski ADD Genel Başkanı Yekta Güngör Özden’in, Ahmet Akgül ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da konuşmacı olarak katılım sağlayacağı “Cumhuriyet Demek” konulu söyleşisi olacak.

Aynı günün akşamı Sabahattin Ali Sokağı’nda Kaan Zel ve Sedat Yeğin konseri gerçekleşecek.

28 Ekim Cumartesi akşamı, Rektörlük Kültür Merkezi’nde, Utku Erişik’in yazıp yönettiği “Esaret Zinciri Paramparça” adlı tiyatro oyununun prömiyeri yapılacak.

Saat 21:30’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Ali Altay konseri olacak.

29 Ekim Pazar akşamı ise Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda, Avrupa Şeref Bayrağı Ödülü takdim töreninde, Avrupa Konseyi Parlamenteri Pierre-Alain Fridez’in ödülü, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na takdiminin ardından, Boran Duran konseri gerçekleşecek.

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page