top of page

Bakan müjdelerle geldi!

2 bin kişilik salon açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 2 bin kişilik Yeni Kapalı Spor Salonu açıldı. Açılışa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeni stat ve deneyap atölyesi yapacaklarını belirterek Belediye Başkan Adayı Murat Mahir Altan’a destek istedi.

Tevfik İŞÇİ- Mustafa KARAKAYA

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 2 bin kişilik Yeni Kapalı Spor Salonu açıldı.

6 Mart günü Hürriyet Mahallesi Eski İstasyon Caddesi’nde (Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi yanı) hizmete giren spor salonunun açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kırklareli Valisi Birol Ekici, AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yunus Ercan Dağtaş, Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Murat Mahir Altan, İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, protokol üyeleri, sporcular, spor kulüpleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tüm spor branşlarında hedeflerine başarılı bir şekilde yürüdüğünü belirterek, "Hedef de 2024 Paris Olimpiyatları. İnşallah bu ülkenin sporcuları, Paris'te bu bayrağı göndere çektirecek." dedi.

Lüleburgaz Kapalı Spor Salonun hizmete girmesinden dolayı heyecanlı ve gururlu olduklarını anlatan Bakan Bak, amatör spor kulüplerini desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Çocukları ve gençleri Gençlik ve Spor Bakanlığının tesislerine davet eden Bak, açtıkları tesislerden yeni şampiyonlar çıkacağına inandığını ifade etti.


“YENİ STAT MÜJDESİ VERDİ”

Lüleburgaz'da amatör futbol sahası ile Gençlik Merkezi bünyesinde deneyap teknoloji atölyesi yapılacağının müjdesini veren Bakan Bak şöyle konuştu: “Çok mutluyuz, gururluyuz, heyecanlıyız çünkü eserlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Bu salonda 4 tane alt salon var burada karate başta olmak üzere taekwondo, güreş gibi mücadele sporları gerçekleştirilecek. Buradan yeni şampiyonlar çıkacak. Burada çok amatör spor kulübü olduğu için onlara bir tane amatör spor sahası yapacağız. Bu kulüplerimiz daha rahat edecekler. TEKNOFEST’te şampiyonluk kazanan Kırklarelili çocuklar var, Lüleburgazlı çocuklarda kazansın istiyoruz. Onlar için de burada ki Gençlik Merkezi’ne deneyap atölyesi yapacağız. O da hayırlı olsun. Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir spor devrimi gerçekleştiriyor. Tesisleriyle, kapalı spor salonlarıyla, stadyumlarla, yüzme havuzu ve basketbol sahaları ile atletizm sahaları ile her tarafa gençlerimiz için spor tesisi yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak en önemli görevlerimizden biri uyuşturucu ile mücadele, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için herkesi spor salonlarına bekliyoruz.


Lüleburgaz’a yaşayan bir stat yapacağız. Başkan, sen çalışmaya devam et, destek bizden. Herkes Lüleburgaz’da, Kırklareli’nde, AK belediyecilik ile gerçek belediyecilik ile hizmet siyaseti ile eser siyaseti ile tanışacak. Tesisimiz hayırlı olsun. Sizleri çok seviyoruz, bu ülkeyi çok seviyoruz, vatanımızı çok seviyoruz. Bizler çılgın Türkleriz. Çok çalışırız. Mahir, başkana destek. Hadi başkan yola devam. Bayrağı al gel. 31 Mart’ta sandıkları patlatmaya hazır mıyız” dedi.

531 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page