top of page

BAŞKANLAR ‘ÖZEL’ DEDİ


CHP’nin 38. Kurultayında yapılacak genel başkanlık seçimi için imzalar verildi. İl Başkanı Bora Terzi ile Lüleburgaz İlçe Başkanı Ali Can Başkan adayı Özgür Özel için imza verdiler.

CHP’de bugün gerçekleşecek olan 38. Olağan Kurultayda tüm ülkenin merakla beklediği genel başkan seçimi için imzalar ortaya çıkmaya başladı.

CHP Kırklareli İl Başkanı Bora Teri gazetemize yaptığı açıklamada değişimden yana oy kullanacağını belirterek şunları söyledi; ‘Parti içi yarışın bir şölen havasında geçeceğini umut ediyorum. Partinin yeni bir enerji kazanması ve daha ileri gitmesi için delege olarak oyumu Özgür Özel’den yana kullanacağım. Zaten kongre öncesi toplanan imzalarda bunu açıkladım. Umarım kongre partimize yeni bir dinamizm kazandırır.”


Lüleburgaz İlçe Başkanı Ali Can‘da yaptığı açıklamada Özgür Özel için imza verdiğini ve kongre seçim sürecinde de bu imzasının arkasında olduğunu belirterek şöyle devam etti; ‘CHP Cumhuriyetimizin temel direğidir. Demokrasi geleneğinin öncüsüdür. Bu kongrenin de aynı olgunlukla sürüp sonuçlanacağını umuyorum. Seçim sürecinden sonra aynı heyecan ve dinamizmle çalışmaya devam edeceğiz.”

Kulislerden gelen bilgilere göre ise 6 delege ve doğal delege olan milletvekilleri ile 6 delegeden 3 delegenin Özgür Özel lehine imza verdikleri ancak bu sayının sandıkta 5’e kadar çıkabileceği belirtildi.

Mevcut milletvekillerinin daha önce Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecekleri açıklanmıştı.

260 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page