top of page

Başkan Gerenli’den yeni yıl mesajı


Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, yayınladığı mesajla Lüleburgazlıların yeni yılını kutladı.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında aklın ve bilimin ışığından ayrılmadan hep birlikte mutlu ve aydınlık gelecek için mücadele etmeye devam edileceğinin altını çizen Gerenli mesajında şu ifadelere yer verdi; “Lüleburgazımın saygıdeğer hanımefendileri, beyefendileri, geleceğimizin güvencesi, umudumuz sevgili gençler ve çocuklar, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum… Ebedi başkomutan, eşsiz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” diyerek bundan 100 yıl önce çıktıkları Cumhuriyet yolculuğunda, koca bir asrı geride bırakmış bulunuyoruz. Az zamanda çok ve büyük işler başaran genç Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında bizler de çalışmaya, çok çalışmaya devam ediyoruz.

Büyük umutlarla girdiğimiz 2023 yılının daha başında yaşadığımız 6 Şubat depremleri bizlere bu hayatın en acı gerçeğini hatırlattı. Ve maalesef sevdiklerimizi, akrabalarımızı, çalışma arkadaşlarımızı bu felakette kaybettik. Fakat yine de umudumuzu yitirmedik. Geride kalanlar olarak birbirimize kenetlendik; büyük bir dayanışma örneği sergileyerek bundan 100 yıl önce vatanımızı savunan atalarımız gibi bizler de yaralarımızı sarmak için canla başla mücadele verdik. Bu süreçte gece gündüz demeden bizlerle birlikte gönüllü olarak mücadele veren tüm komşularımıza buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

Yaşadığımız bu büyük felaket bizlere, afetlerin ne kadar yakınımızda olduğunu bir kez daha hatırlattı. Ve biz de, belediye meclisimizce aldığımız kararla 2024 yılını “Afet ve Koordinasyon Yılı” olarak ilan ettik.

Yıl boyunca yapmayı planladığımız çalışmalarla çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile iş birliği içerisinde olacağız. Yaşadıklarımızdan ders çıkaracak, bölgemizde ve kentimizde yaşanabilecek her türlü doğal afet ve felakete karşı her zaman hazır olacağız…

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak hayatlarını feda eden şehitlerimizi minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu vatan sizlere minnettardır!

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında; umudumuzu kaybetmeyeceğimiz, toplumsal huzurun ve barışın egemen olduğu bir dünyada yaşayabilmek adına her şeyin sevgiyle başladığı Lüleburgaz’da, aklın ve bilimin ışığından ayrılmadan hep birlikte mutlu ve aydınlık geleceğimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz. Her birinize sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl diliyorum. 

Hayalleriniz hayat bulsun, Yeni yılınız kutlu olsun!”

263 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page