top of page

Büyükkarıştıran yarın başkanını seçiyor!

Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran beldesinde, 31 Mart'ta, kısıtlı iki kişinin oy verdiği tespit edilerek yenilenmesine karar verilen seçim yarın yapılacak. Belde, son günlerde oldukça hareketli günler yaşarken, Yüksek Seçim Kurulu’ndan alınan bilgilere göre önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de AK Parti’nin Adayı Rasim Vatansever, DSP’nin Adayı Hakan Karaman, Yeniden Refah Partisi’nin Adayı Fatih Şafak, CHP’nin Adayı Ertuğrul Çamlıca, MHP’nin Adayı Erkan Tezcan ve Saadet Partisi’nin Adayı Yusuf Berber yarışacak. Beldede 3 okulda 16 sandıkta oy verme işlemi gerçekleşecek. 4 bin 950 seçmen belediye başkanlarını belirlemek için oy kullanacak.


Tevfik İŞÇİ - Mustafa KARAKAYA

Büyükkarıştıran beldesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde kısıtlı iki kişinin oy kullanması nedeniyle iptal edilen belediye başkanlığı seçimi yarın tekrarlanacak.

Tüm Türkiye'de 31 Mart'taki seçimlerin ardından parti bayrakları kaldırılırken, YSK'nin seçimlerin yenileneceğini açıkladığı yerler arasında bulunan Büyükkarıştıran'da parti bayrakları yeniden asıldı.

Büyükkarıştıran’da bulunan seçmenler yarın 08:00-17:00 arasında kayıtlı olduğu okullara giderek oylarını kullanacak.


6 ADAYLA SEÇİM OLACAK

Yarın yapılacak olan seçimde 6 aday belediye başkanlığı için yarışacak.

AK Parti’nin Adayı Rasim Vatansever, DSP’nin Adayı Hakan Karaman, Yeniden Refah Partisi’nin Adayı Fatih Şafak, CHP’nin Adayı Ertuğrul Çamlıca, MHP’nin Adayı Erkan Tezcan ve Saadet Partisi’nin Adayı Yusuf Berber, seçimde boy gösterecek. 31 Mart’ta olduğu gibi yarın da DSP’nin Adayı Hakan Karaman ile CHP’nin adayı Ertuğrul Çamlıca arasında geçmesi beklenen seçimde, sandık sonuçları belediye başkanını belirleyecek.

16 SANDIKTA 4 BİN 950 SEÇMEN SANDIĞA GİDECEK

Büyükkarıştıran’da toplam 16 sandık kurulacak ve 4 bin 950 seçmen oy kullanacak.

Büyükkarıştıran’ın: Fatih Mahallesi’nde 2 bin 19 kayıtlı seçmen bulunurken 6 sandık kurulacak, Küçükkarıştıran Mahallesi’nde 310 kayıtlı seçmen bulunurken 1 sandık kurulacak, Yeni Mahalle’de 746 kayıtlı seçmen bulunurken 3 sandık kurulacak ve Yıldırım Mahallesi’nde 1875 kayıtlı seçmen bulunurken 6 sandık kurulacak.

Öte yandan, seçimin yenilenecek olması dolayısıyla CHP’li belediye başkanları, milletvekilleri olmak üzere çok sayıda parti yetkilisi son haftada Büyükkarıştıran’a gelerek seçim çalışmalarına katıldı.

ADAYLAR NE DİYOR?

Yapılacak olan seçim öncesi ulaşabildiğimiz DSP’nin Belediye Başkan Adayı Hakan Karaman ve MHP’nin Adayı Erkan Tezcan, son açıklamalarını Görünüm Gazetesi’ne yaptı. Ulaştığımız CHP adayı Ertuğrul Çamlıca ise görüşme yapmak için gittiğimiz dakikalarda açıklama yapmayacağını bildirdi.

DSP'nin belde belediye başkan adayı Hakan Karaman, açıklamasında pazar günü seçmenlerin vatandaşlık görevlerini yerine getireceğine inandığını söyledi.

Tüm vatandaşları bir kez daha sandığa davet eden Karaman, seçimlerin demokrasi yarışı olduğunu kaydetti.

Karaman, "Bu süreçte hem biz hem bize destek veren arkadaşlarımız biraz hayal kırıklığına uğradık ve yorulduk ama inancımızı hiç kaybetmedik. Kazanacağımıza inanıyoruz. Sonuçta bu demokrasi, hizmet yarışı. Biz bu hizmeti şu anki başkandan daha iyi yapacağımız için bu yarışa girdik. Seçilmemiz durumunda yeni projelerimiz var. İlk önceliğimiz sağlık ocağı olacak. Yeni park alanı oluşturacağız. Vatandaş odaklı hizmetlerimiz fazlasıyla olacak.” diye konuştu.

MHP'nin adayı Erkan Tezcan da 31 Mart'ta demokrasi yerini bulmadığı için seçimin yenilenmesine karar verildiğini hatırlattı.

Beldelerinde daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını, dile getiren Tezcan, "Seçmenlere ulaşmak istiyorsunuz, kendi etrafınızdaki veya bazı kitlelere projelerinizi anlatmaya çalışıyorsunuz, mutlaka bir tatlı yorgunluk olacak. Bizim de tatlı bir telaşımız oldu. Allah'ın izniyle 2 Haziran da sonuçları göreceğiz." dedi.

399 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page