top of page

Büyükkarıştıran’a kayyum!

Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran’da seçimin yeniden yapılacağı 2 Haziran tarihine kadar Belediyedeki işlemleri yürütmek üzere Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce’nin kayyum olarak atandığı öğrenildi.

Kırklareli Valiliği tarafından Büyükkarıştıran Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce bu hafta başında görevine başladı.


2 Haziran’da yapılacak seçime kadar belediyedeki işlemlerde imza yetkilisi olarak görev yapacağı öğrenilen Yüce’nin sık sık beldeye giderek belediyedeki çalışmaları kontrol etmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Büyükkarıştıran beldesinde belediye başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı alınmıştı.

31 Mart seçimleri sonrası Büyükkarıştıran’da seçimlere CHP tarafından itiraz edilirken, yeniden sayılan oylarda DSP adayı Hakan Karaman 2 oy farkla yine önde çıkmıştı.

CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nın ikinci itirazında, 2 sandıkta 2 kısıtlı kişinin oy kullandığı gerekçesiyle İl Seçim Kuruluna itiraza edildi.

İl Seçim Kurulunun kararına göre, sulh hukuk mahkemesi tarafından oy kullanması kısıtlanan iki kişinin oy kullandığı, iki oy fark ile neticelenen belediye başkanlığı seçimleri için etkili olacağından Büyükkarıştıran Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline karar verildiği açıklanmıştı.

Seçim tekrarı, YSK'nın takvimine göre 2 Haziran'da yapılacak.

1.292 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page