top of page

Büyükkarıştıran’a ‘Kalite Etiketi’

Lüleburgaz’a bağlı Büyükkarıştıran Beldesi’nde bulunan Büyükkarıştıran Ortaokulu, eTwinning projesi kapsamında ‘Kalite Etiketi’ne layık görüldü.


Lüleburgaz Bağlı Büyükkarıştıran Beldesi’nde bulunan Büyükkarıştıran Ortaokulu,  eTwinning projeleri kapsamında  ‘Kalite Etiketi’ne layık görüldü.

Lüleburgaz Büyükkarıştıran Ortaokulu’nda görev yapan İngilizce Öğretmeni Deniz Can Kızılay’ın kuruculuğunu üstlendiği aralarında 8’i Türk, 1’i Polonyalı ve 3 Romanyalı’nın bulunduğu ‘Sıfır Atık Farkındalığı’ (Zero Waste Awareness) eTwinning projesi ‘Kalite Etiketi’ne layık görüldüğü ve iyi bir derece aldığı belirtildi.

Kızılay’ın, yaptığı çalışma ile okullarda atıkların ayrıştırılması ve azaltılmasına yönelik olduğu aktarıldı.

Büyükkarıştıran Ortaokulu’ndan yapılan açıklamada; “Bu projenin amacı kullanılan malzemelerin tasarruflu kullanılması yollarının çocuklara aktarılması, okulda oluşan atık türlerinin izlenerek en fazla oluşan atığın azaltılmasına yönelik önlemlerin alınması ve atık türlerine göre kategori edilmesidir. Projemize başlarken hedefimiz okullarda yer alan atıklar iken veli-öğretmen ve öğrenci iş birliğinde okuldan çıkıp etrafımızda gördüğümüz tüm atık materyallerinin doğru değerlendirilmesini web 2 araçları ve teknoloji ile birleştirerek proje hedefimize ulaştık. Deniz Can Kızılay öğretmenimiz proje kurucusu olarak Antalya’da düzenlenen eTwinning 14. Ulusal Konferansı’na katılarak, ilimizi ve okulumuzu temsil etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kalite Etiketleri’nin ortak bir değerlendirme çerçevesine dayalı olarak, öğretmenlerin ve öğrencilerin bir projedeki bireysel çalışmaları için öğretmenlere veriliyor.

352 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page