top of page

Böyle kutlanır çiftçiler günü!

Çarşıdan 40 traktör geçti

“Tarım bizim için bir tutku”

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Lüleburgaz’da yoğun katılım ile coşkulu bir şekilde kutlandı. Lüleburgaz Ziraat Odası Başkanı Selçuk Çamlıca; “Toprağa düşen her tohuma hayat veren, tarladan sofraya dokunduğu her aşamayı değere dönüştüren, gece gündüz çalışarak emek veren üreticilerimizin günü bugün. Güzel bir bolluk yılı bekliyoruz. Sayın çiftçilerimize bereketiniz bol, paranız bol, neşeniz bol, olsun hep yüzünüz gülsün diyorum” dedi.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Lüleburgaz’da coşkulu bir şekilde kutlandı.

Lüleburgaz Ziraat Odası tarafından yapılan program çok sayıda vatandaş, çiftçi ve traktör sahiplerinin geçişi ile renkli görüntülere sahne oldu.

Lüleburgaz’da daha önce Dünya Çiftçiler Günü’nde yapılmayan traktörlerin İstanbul Caddesi’nden geçişini çok sayıda vatandaş telefonlarına kaydetti.

Yeni Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na, Ziraat Odası Başkanı Selçuk Çamlıca’nın çelenk sunması ile başlayan programda saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Burada bir konuşma yapan Çamlıca, çiftçiye bol bereketli ve hayırlı bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.“TARIM BİZİM İÇİN BİR TUTKU”

14 Mayıs’ın coşku ile kutlandığını, çok sayıda üretici ve vatandaşın yanında olduğunu belirten Çamlıca; “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, üreticinin günü. Daha önce 14 Mayıs’ta 30 kişiyi geçemiyorduk. Şuan görüyorum ki burada yüzlerce kişi çiftçi ve üreticiye daha çok sahip çıkıyor. Bunun sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Toprağa düşen her tohuma hayat veren, tarladan sofraya dokunduğu her aşamayı değere dönüştüren, gece gündüz çalışarak emek veren üreticilerimizin günü bugün. Değişen iklim koşulları ve azalan doğal kaynaklar, hastalık ve zararlar gibi bir çok zorlukla uğraşan yılmadan üreten çiftçilerimizin günü. Sağlıklı üretime odaklanan bir çiftlik kuruluşu olarak: tarım bizim için bir tutku ve üreticilerimiz ailemizin bir parçasıdır. Çiftçilerimize yardımcı olabilmek ise en temel hedefimizdir. İşte bu amaçla şahsım ve bu uğurda görev alan tüm arkadaşlarım ile her zaman çiftçimizin yanındayız ve her zaman da yanında tüm gücümüzle yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni bir sezona giriyoruz. Yaklaşık bir ay sonra başlayacak olan sezondan şunu ümit ediyorum ki diğer yıllara göre geçen yıl kurak bir yıl geçirdik. Hepimiz için kötü bir yıldı. Rabbim de rahmetini esirgemedi ve çok güzel yağmurlar düştü. Güzel bir bolluk yılı bekliyoruz. Sayın çiftçilerimize bereketiniz bol, paranız bol, neşeniz bol, olsun hep yüzünüz gülsün diyorum” dedi.

TRAKTÖRLER İLE ÇARŞIDAN GEÇTİLER

Çamlıca’nın konuşmasının ardından alanda bulunanlar İstanbul Caddesi’nde kortej yürüyüşü yaptı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş programının arkasında 40’a yakın traktör çarşıdan geçerek halkı selamladı.

Büyük tarla traktörlerinden, bahçe traktörlerine kadar olan kortej geçişini, o esnada İstanbul Caddesi’nde bulunan vatandaşlar telefonlarına kaydetti.

14 Mayıs Çiftçiler Günü için düzenlenen programa Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, il ve ilçe protokol üyeleri, il genel meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Buradaki programın ardından Ziraat Odası’nca bir düğün salonunda çiftçilere özel çeşitli hediyelerin olduğu çekiliş yapılıp, ikramda bulunuldu.

444 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comentários


bottom of page