top of page

Atatürk’ün gelişinin 93. yılı kutlanacak

Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 93. yılı, üç gün sürecek etkinliklerle kutlanacak.

Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan ‘Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne Gelişinin 93. Yıl Dönümü Programı’, 20-21 ve 22 Aralık tarihlerinde, farklı etkinliklere sahne olacak.

20 Aralık Çarşamba günü saat 14:00’te Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başlayacak program,      14:30’da Halk Eğitim Merkezi’ndeki kutlama organizasyonu ile devam edecek.

Buradaki programda sırasıyla; “Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun açılış konuşması, şiirler okunması (Kırklareli Fen Lisesi Öğrencileri), Atatürk’ün Sevdiği Müzik Eserleri ve Vals Gösterisi (Kırklareli Fen Lisesi Öğrencileri), Yazar Haluk Işık’ın “Atatürk’ün Yurt Gezileri ve Kırklareli” konulu konuşması, Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi “Zeybek Gösterisi”, Fotoğraf Sergisi ve Hardaliye İkramı yer alıyor.

Aynı gün saat 19:00’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde “Esaret Zinciri Paramparça” isimli tiyatro gösterisi gerçekleştirilecek.

21 Aralık Çarşamba günü saat 16:30’da, Atatürk Kültür Merkezi’nde, “Kırklareli Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri verilecek.

Saat 17:30’da ise yine Atatürk Kültür Merkezi’nde; Yazar-Yönetmen Haluk Işık ile araştırmacı yazar Hasan Çalıkuşu’nun konuk olduğu “Cumhuriyetin 100.Yılında Dünden Yarına Kırklareli” Söyleşisi düzenlenecek.

Etkinliklerin üçüncü gününde 22 Aralık Cuma günü saat 16:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde “Cumhuriyet Bir Uzun Yolculuk” söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşinin konukları, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Gazeteci-Yazar Işıl Özgentürk ve İktisatçı-Yazar Dr. Serdar Şahinkaya. Söyleşinin moderatörü ise Yazar-Yönetmen Haluk Işık.

Saat 20:30’da ise Rektörlük Kültür Merkezi’nde Kırklareli Sanatsevenler Derneği tarafından Türk Sanat Müziği konseri verilecek.

53 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page