top of page

“Atatürk'ün adına yakışır bir mahalle yaratacağız”

Lüleburgaz’ın tanınan esnaflarından Özcan Papatya, Atatürk mahalle muhtarlığına adaylığını açıkladı


Tevfik İŞÇİ

2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi Atatürk Mahallesi sakinlerinden Özcan Papatya, mahalle muhtarlığına adaylığını açıkladı.

Lüleburgaz’ın tanınan esnaflarından olan ve uzun yıllar Yaman Taksi de taksicilik yapan şimdilerde ise kurtarma ve çekici hizmetleri alanında faaliyet gösteren Papatya, “Atatürk mahallesi sakinleriyle Atatürk'ün adına yakışır bir mahalle yaratacağız” diyerek göreve talip oldu.

Aynı zamanda Lüleburgaz Taksiciler Dayanışma Derneği başkanlığını da sürdüren Papatya, yaptığı açıklamada, mahallede fark yaratan çalışmalar ile gece gündüz demeden çalışacağını söyledi.

Muhtarlık görevinin, fedakârlık ve aidiyetlik gerektiren zor bir görev olduğunun bilincinde olduğunu aktaran Papatya, sadece hizmet için bu göreve talip olduğunun altını çizdi.

Mahalle halkının güveniyle, bu zorlu görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmasın diyen Papatya, vatandaşlar ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi göreceğini ifade etti.

ÖZCAN PAPATYA KİMDİR?

Özcan Papatya kendini tanıtırken şu ifadeleri kullandı: “Merhaba Atatürk Mahallesi sakinleri. Adım Özcan Papatya. 08/11/1965 Kırklareli/Kavaklı doğumluyum. 1999 yılından bu yana Lüleburgaz/Atatürk Mahallesinde ikamet etmekteyim. Evli ve üç çocuk babası, üç torunum var. 2011 yılında emekli olduktan sonra Yaman takside ticari faaliyette başladım. Ayrıca Taksiciler Dayanışma Derneği başkanlığını yürütmekteyim. 2022 yılında taksicilik faaliyetime son verdikten sonra, lakabım olan Kuşçu Oto Kurtarma ve Çekici Hizmetleri adı altında Lüleburgaz halkına hizmet vermekteyim. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Atatürk Mahallesi sakinleri ile yüz yüze mahalledeki sorunları istişare etme imkanı buldum. Belirtilen sorunları kimlere ileteceğimizi biliyoruz. Bu inanç ile Atatürk Mahallesi muhtar adaylığımı beyan ediyorum. Bize inanlar ile yola çıkıyoruz. Atatürk Mahallesi sakinleriyle Atatürk'ün adına yakışır bir mahalle yaratacağız.”

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page