top of page

Atık şişeler mamaya dönüşüyor!

5 bin 800 şişe topladı

Lüleburgaz’da yaşayan Banu Gezer, kentin çeşitli noktalarına atılan cam şişeleri toplayıp satıyor. Elde ettiği parayla da sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. Gezer; “Boş arazilerdeki ve yol kenarlarındaki iadeli atık şişeleri toplayıp satarak, gelir elde edebileceğimi fark ettim ve harekete geçtim” dedi.

Lüleburgaz’da yaşayan Banu Gezer, kentin çeşitli noktalarına atılan şişeleri toplayıp satıyor. Elde ettiği parayla da sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

TEMA Vakfı Lüleburgaz Yeni Mahalle Sorumluluğu Aktif Gönüllüsü Banu Gezer, geri dönüşüm ile can dostlarına hayat veriyor.

Gezer, 1 ayda 5 bin 800 adet atık şişe toplayıp sokak hayvanlarına mama alarak herkese örnek oldu.

Gezer’in, atık şişeleri ilk olarak topladığı, sonra ise sayarak çuvalladığı kaydedildi.


Topladığı şişelerin adetini 2 TL’den satarak hayvanlara mama aldığını belirten Gezer; “Hayvan sevgim çocuk yaşlarımdan itibaren geliyor ve yıllar geçtikçe artıyor. İstanbul’da yaşadığım yıllarda, evde onlarca kediye baktığım zamanlar oldu. Sokakta başıboş, sahipsiz bir can dostu gördüğümde hiçbir zaman duyarsız kalmadım. Sosyal medya ve diğer iletişim kanalları ile birçok can dostu sahiplendirerek, onların sıcak yuvalara kavuşmalarını sağladım. Lüleburgaz’daki yaşantımda da mücadelem devam etti. Lokantaların, kafelerin ve kasapların atıklarını toplayıp, onlara destek oldum’’ ifadelerini kullandı.

Bütün hayvanları sevdiğini ve kedileri ayrı olarak sevdiğini belirten Gezer; “Sıcakkanlı, sevecen, temiz ve titiz halleriyle kediler, beni her zaman esir alır. Onlarla özel iletişim kurduğumu söyleyebilirim. Geçtiğimiz günlerde arabanın motor bölümüne girmiş ve 5-6 saatlik mücadeleye rağmen çıkarılamayan yavru kediyle kurduğum iletişimle, sevimli hayvanı 10 dakika içinde çıkardım. Her cins kediyle iletişim kuruyorum. Boş arazilerdeki ve yol kenarlarındaki iadeli atık şişeleri toplayıp satarak, gelir elde edebileceğimi fark ettim ve harekete geçtim” dedi.

315 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page