top of page

Arizbaba’da köprüde sona gelindi

Muhtar Aykut: "Köprü tamamlandığında ulaşım sorunu ortadan kalkacak"

Haber Merkezi

Kırklareli merkeze bağlı Arizbaba Köyü’nde bir ay önce yapımına başlanan köprü inşaatı bitirilme aşamasına geldi. Köy Muhtarı Semih Aykut, ’’Köprü tamamlandığında ulaşım sorunu ortadan kalkacak’’ dedi.

Aykut, yaptığı açıklamada, Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan köprü inşaatının kısa süre içerisinde bitirilerek ulaşıma açılacağını söyledi.

Tarihi Arizbaba Çeşmesine 200 metre uzaklıktaki derenin üzerinde yapımına başlanan köprünün 18,5 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde, 3, 5 metre yüksekliğinde olacağını ifade eden Aykut, “Köprü Edirne’nin Havsa İlçesine bağlı Bostanlı Köyü ile Taptık Köyü istikametindeki tarım alanlarına ulaşımda kullanılacak. Geçmişte çiftçilerimiz bu bölgedeki tarlalarına gitmek için derenin içinden geçmek zorunda kalıyordu. Kış mevsiminde derenin debisi yükseldiği için bu güzergah kullanılamıyor veya zar zor kullanılmaya çalışılıyordu. Buda büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyordu. Köprü tamamlandığında ulaşım sorunu ortadan kalkmış olacak” dedi.

Aykut, köprünün temeli ile köprüyü yaşayacak olan üçayağın betonarmelerinin tamamlandığını ve her iki yanındaki dolgu işlemlerinin sürdüğünü, ardından da taban kısmının tamamlanarak ulaşıma en kısa sürede açılacağını kaydetti.

67 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page