top of page

Araçtan tarih çıktı!

Bir müze eşya ile yakalandılar

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uygulama noktasında durdurulan bir araçta toplam 167 adet çeşitli boyut ve ebatlarda sikke, yüzük, küpe, bileklik vb. metal obje ele geçirildi.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından durdurulan bir araçta çeşitli tarihi eserler bulundu.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarının Koruma Kanunu suçunun önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda 11 Ocak günü uygulama noktasında içerisinde 3 şüpheli şahısın bulunduğu araç durduruldu.

Araçta yapılan kontrollerde; 2 adet tarihi eser olduğu değerlendirilen Arapça yazılı kitap, 130 adet değişik boy ve ebatlarda sikke, 26 adet değişik boy ve ebatlarda yüzük, 1 adet ok şeklinde yamuk vaziyette bulunan metal, 1 adet sarı renkli çocuk bilekliği boyutunda metal, 2 adet ortası delik yuvarlak kolye ucu, 1 adet üzerinde 4 adet delik bulunan kolye ucu, 1 adet sarı renkli üç boğumdan oluşan kolye biçiminde ki metal, 1 adet üzerinde figür bulunan arkası kırık küçük metal, 1 adet kare şeklinde küçük metal, 1 adet dikdörtgen şeklinde eğimli metal obje olmak üzere toplam 167 adet tarihi eser olduğu değerlendiren çeşitli boyut ve ebatlarda sikke, yüzük, küpe, bileklik vb. metal obje ele geçirildi.

Araçta bulunan 3 şahsa 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarının Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan şüpheli olarak işlem yapıldı.

89 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page