top of page

Altıntaş mal beyanını astı

“Tek gelirim maaşım”

Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, belediye girişine kendisinin ve eşi Sinem Altıntaş’ın mal varlığını astı. Altıntaş; “Belediye başkanlığı maaşım dışında, eşim ve benim başka bir ek gelirimiz yoktur” dedi.


Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, belediye girişine kendisinin ve eşi Sinem Altıntaş’ın mal varlığını astı.

Altıntaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çağrısı üzerine mal beyanını astığını belirtti.

Mal beyanını asması sonrası sosyal medyadan bir açıklamada yapan Altıntaş; “Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel; ‘Belediye Başkanlarımız, belediyelerinin girişine, vatandaşların göreceği yere mal varlıklarını asacaklar’ demişti. Astık. 13 yıldır, Ahmetbey’de kirasını düzenli ödediğimiz bir apartman dairesinde, ailem ile kirada yaşıyoruz. Geçen yıl çocuklarımızın sünnet düğünü masrafları için 2005 model emektar Citroen C3 aracımızı sattık. Arabamız yok. Halen aylık kredi taksitlerini ödediğimiz, mülkiyeti kardeşime ait bir arsa üzerinde bir kamelya ve oturma banklarına sahibiz. Belediye başkanlığı maaşım dışında, eşim ve benim başka bir ek gelirimiz yoktur” dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş’ın astığı mal beyanında taşınmaz mal bilgisi bulunmadığı görüldü.

Taşınır mal bilgilerinde ise: 11 bin TL değerinde 2006 model bir motosiklet yer aldı.

Altın ve mücevherat bilgilerinde ise: 218 bin 236,50 TL değerinde 90 gram altın yer aldı.

Borç-alacak bilgisinde ise: Başkan Altıntaş’ın Ziraat Bankası’na 14 bin 225,58 TL, Akbank’a 70 bin 534, 63 TL, Türkiye İŞ Bankası’na 132 bin TL, QNB Finans Bank’a 60 bin 613,42 TL, Fiba Bank’a 18 bin 304,90 TL borcu olduğu görüldü.

480 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page