top of page

Altıntaş kahramanları unutmadı!

Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, beldede yapımı devam eden mescide ‘Gaziler Mescidi’ adı verilmesi için gündeme getireceğini belirtti.

Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, beldede yapımı devam eden mescit hakkında bilgi verdi.

Ülkenin geleceği için canlarını veren ve yaralanarak gazi olanları unutmadıklarını belirten Altıntaş, ilk meclis toplantısında mescidin adının ‘Gaziler Mescidi’ olmasını gündeme getireceğini belirtti.

“CAMİ BÜYÜKLÜĞÜNDE MESCİD”

Altıntaş, inşa ettirdikleri mescidi çok amaçlı kullanacaklarını belirtirken, yağmur, şükür dualarında, mukabele için bir araya gelen kadınların da, mevlitlerini yapmak isteyen vatandaşların da kullanabilmesi amacıyla büyük ve hacimli inşa ettiklerini kaydetti.

Cami büyüklüğünde ki mescidin Ahmetbey’e hayırlı olmasını diliyen Altıntaş, “Mescidimizi sadece pazarcı esnafı ya da pazara gelen vatandaşlarımızın Cuma namazını kılması için değil vakit namazlarını kılmak isteyen vatandaşlarımızın da, yağmur, şükür dualarında, mukabele için bir araya gelen kadınlarımızın da, mevlitlerini yapmak isteyen vatandaşlarımızın da kullanabilmesi amacıyla büyük ve hacimli inşa ettik. Aynı zamanda Karşıyaka Mahallemizde ki camimizin ciddi bir bakım ve onarıma ihtiyaç duyduğu için bu çalışmalar sırasında da mescidimiz cemaatimizin rahatlıkla ibadet edebileceği şekilde hizmet verebilecek. 2. kat, asma kat montajı, tefrişat ve halı seriminden sonra gök kubbeyi izleyebileceğimiz bu şeffaf kubbe altında, güzel dualara vesile olmasını temenni ettiğimiz bu cami büyüklüğünde ki mescidimizin Ahmetbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“KAHRAMANLARIMIZA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Altıntaş açıklamasının devamında, “Yapımını tamamladığımız, tefrişat çalışmaları devam eden ve önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak mescidimize, ülkemizin savunması, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı olmak üzere çeşitli kurumlardaki, kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine ‘Gazilik’ unvanı verilen, kahramanlarımızı onurlandırmak amacıyla ‘Gaziler Mescidi’ adının verilmesi, yine cennet mekan şehitlerimizin isimlerini en kıymetli kamu alanlarımızda yaşatmak için gösterdiğimiz hassasiyeti, kahraman gazilerimiz için de sürdürebilmek adına gazilerimizin isimlerinin yeni planlanan imar alanlarında yaşatılması tekliflerini, yeni dönemin ilk meclis toplantısında bizzat gündeme getireceğim. Kahramanlarımıza şükran borçluyuz.” ifadelerine yer verdi.

138 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page